Jesteś zakochana? A ty czujesz się kochany? Wspaniale! To uczucie jest jak piękny kwiat. Wymaga jednak troski. Sprawdź, czy potrafisz je pielęgnować

Kończysz w pracy wyznaczone zadanie w terminie i ze znakomitym wynikiem, ale kiedy obwieszczasz to partnerowi/partnerce, unosi zaledwie brwi i kiwa z uznaniem głową. W odpowiedzi na jego/jej reakcję:

Kończysz w pracy wyznaczone zadanie w terminie i ze znakomitym wynikiem, ale kiedy obwieszczasz to partnerowi/partnerce, unosi zaledwie brwi i kiwa z uznaniem głową. W odpowiedzi na jego/jej reakcję:

Kiedy twój partner/twoja partnerka oznajmia ci, że awansuje:

Zapraszacie do siebie znajomych. Podczas rozmowy twój partner/twoja partnerka nagle zaskakuje cię rozległą wiedzą na temat, jakiego wcześniej nie poruszaliście. Po przyjęciu:

Szef wyznacza ci trudne zadanie, za które nie wiesz nawet, jak się zabrać, i masz wrażenie, źe mu nie podołasz. Co robisz?

Twój partner/twoja partnerka chce, żebyś zrezygnowała/zrezygnował z sobotnich lekcji tenisa, ponieważ popołudniami nigdy cię nie ma w domu. Odpowiadasz, że:

Kiedy twój partner/twoja partnerka postanawia wyjechać z przyjacielem/przyjaciółką na weekend w góry, by się wspinać:

Z okazji rocznicy waszego poznania się:

Zwykle na spacerze:

Uwielbiasz oglądać w kinie komedie, a twój partner/twoja partnerka ich nie znosi, dlatego:

Często gdy twój partner/twoja partnerka przygotowuje w kuchni śniadanie:

Kiedy czujesz się wykończona/wykończony pracą i obowiązkami domowymi, marzysz, żeby:

Kolacja w restauracji jest dla was przede wszystkim okazją do:

Psycho Test: Czy umiesz dbać o miłość?

  1. Wynik Testu: Dbasz o miłość każdego dnia.

    Traktujesz ją niczym roślinę, która wymaga pielęgnacji, by mogła zakwitnąć. Upominając się o dobre słowa i komplementy, ale i rozdając pochwały, podlewasz ją. Podpierasz, by się nie zachwiała i nie złamała, prosząc o pomoc i wsparcie, kiedy jest ci to potrzebne, i dziękując, kiedy coś otrzymujesz. Zapewniasz jej odpowiednią ilość miejsca, dbając o własną, niezbędną do rozwoju przestrzeń, ale też pamiętając o przestrzeni dla twojego partnera/twojej partnerki. Stwarzasz miłości warunki, w których może w pełni rozkwitać. Jesteś uważna/uważny na potrzeby bliskiej ci osoby i starasz się jego/ją zrozumieć. Masz wielką szansę, by twój związek był tak samo szczęśliwy w przyszłości. Nie ustawaj w swoich staraniach i pamiętaj, żeby nie spocząć na laurach, gdyż każda relacja rozwija się dynamicznie i wymaga uwagi oraz bycia elastycznym, zależnie od sytuacji i potrzeb partnerów. Nie obawiaj się kryzysów, kłótni czy sporów, bo te zdarzają się zawsze. Miłość ich nie wyklucza, ona pomaga je przezwyciężać.

  2. Wynik Testu: Pielęgnowanie miłości to dla ciebie niełatwe zadanie.

    Często życie codzienne zamiast łączyć, oddziela cię od partnera/partnerki. Czekasz na uznanie i bycie docenioną/docenionym, a kiedy tego nie otrzymujesz, jest ci przykro, ale się nie upominasz. Ty także nie prawisz na co dzień bliskiej osobie komplementów. Warto te rzeczy zmienić. Podobnie jak to, że nie prosisz o wsparcie i nie domagasz się wysłuchania nawet wtedy, gdy jest ci to potrzebne, podczas gdy druga osoba nie zawsze potrafi domyślić się, co cię trapi. Rywalizujesz z partnerem/partnerką w sprawach zawodowych, czasem nawet osobistych. Na co dzień podporządkowujesz się, ale coraz więcej cię to kosztuje. Oddaliliście się od siebie na tyle, że bardziej komfortowa wydaje ci się chwila samotności niż odpoczynek u boku bliskiej osoby. Z drugiej strony, każde powiększenie przez nią własnej przestrzeni odbierasz jako zamach na związek. Przyjrzyj się uważniej potrzebom i oczekiwaniom, jakie żywisz wobec partnera/partnerki i jakie on/ona żywi do ciebie, rozmawiajcie na ten temat. Intymność i zażyłość sprawiają, że wzajemna więź uczuciowa w małżeństwie nadal trwa i nie grozi jej wypalenie. Warto więc o nie dbać. Dobra para ma własne rytuały, które tworzą ekscytujące poczucie więzi i wyjątkowości, podsycając wzajemną fascynację erotyczną. Wykorzystaj tę szansę.

  3. Wynik Testu: Troska o waszą relację nie jest czymś, co cię zajmuje.

    W natłoku spraw skupiasz się głównie na tym, co dotyczy twojej osoby. Zminimalizowałaś/zminimalizowałeś swoje oczekiwania co do drugiej połowy. To, czego nie może lub nie chce ci dać,otrzymujesz od znajomych i przyjaciół. Oni zawsze cię wysłuchają, pogratulują i w razie potrzeby pocieszą. Jesteś tak nie-zależna/niezależny, że niebawem stwierdzisz, że wygodniej będzie prowadzić życie oddzielne, bez udziału i ingerencji bliskiej ci dotąd osoby. Zamiast razem, żyjesz obok. Zachowaj swoją odrębność, nie stapiając się całkowicie z partnerem, ale staraj się wzmocnić wasz związek. Zastanów się, jak to się stało, że spadło w nim zapotrzebowanie na bliskość. Dlaczego zanikowi uległa tak charakterystyczna dla kochających się ludzi stała obecność w myślach partnera. Pamiętaj, że miłość nie żywi się sama sobą i nie odradza jak feniks z popiołów. Aby trwała, potrzebuje energii, którą niesie ruch, odmiana, urozmaicenie, odrobina ryzyka i dreszcz zaskoczenia. Próbuj je wnosić do związku. Rutyna, jednoznaczność i stagnacja są wrogami miłości. Szukaj okazji do wspólnych przeżyć i doświadczeń, okazuj zainteresowanie, nie dopuszczaj do nudy. Poza zmianą partnera/partnerki, wszelkie inne zmiany są dozwolone i pożądane.

Twoja OcenaFacebook Conversations