Weź udział w teście online i przekonaj się jakim jesteś inwestorem lub jakim byłbyś inwestorem.

Podejście do inwestowania zmienia się wraz z wiekiem. Osoby młode są w stanie inwestować nieco bardziej agresywnie niż starsze, które szukają przede wszystkim możliwości ochrony kapitału.

Podejście do inwestowania zmienia się wraz z wiekiem. Osoby młode są w stanie inwestować nieco bardziej agresywnie niż starsze, które szukają przede wszystkim możliwości ochrony kapitału.

Masz możliwość zarobienia do 50 proc, w ciągu roku, ale łączy się z tym ryzyko utraty 20 proc, kapitału. Wybierasz:

Masz możliwość zarobienia do 15 proc, w ciągu roku, ale wiąże się to z ryzykiem utraty 5 proc, kapitału. Wybierasz:

Masz możliwość zarobienia 6 proc, w ciągu roku i jest to pewna inwestycja niezwiązana z ryzykiem. Wybierasz:

Moje plany życiowe na najbliższą przyszłość to:

W życiu kieruję się zasadą:

Na loterii trafił Ci się los z główną wygraną 100 tys. złotych. Zastanawiasz się, co począć z tym darem od losu:

Test: Jakim jesteś inwestorem?

  1. Wynik Testu: Jesteś ostrożnym, dojrzałym inwestorem.

     Wiesz, jak trudno przychodzi zarabianie pieniędzy i jak łatwo można je stracić. Nie akceptujesz dużego ryzyka. Najlepszą propozycją dla Ciebie będą bezpieczne fundusze inwestujące w bony i obligacje skarbowe.

  2. Wynik Testu: Zdajesz sobie sprawę, że bez ryzyka nie ma co myśleć o dużych zyskach, ale pamiętasz też o ochronie tego, co już masz.

     Pieniądze są Ci jednak potrzebne do realizacji życiowych celów, więc wybierasz kompromisowe rozwiązania. Najlepszą propozycją dla Ciebie będą fundusze zrównoważone, które większość środków inwestują w bezpieczne papiery dłużne, a tylko część w ryzykowne i zyskowne akcje.

  3. Wynik Testu: Lubisz ryzyko i duże zyski w krótkim czasie.

    Uważasz, że masz niewiele do stracenia, a do zyskania cały świat. Kto nie ryzykuje, ten nie ma - to Twoja dewiza. W pewnym sensie masz rację - jeśli nie masz jeszcze zbyt dużego kapitału, to nie ma też czego chronić. Droga do dużych pieniędzy wiedzie przez fundusze inwestujące głównie w akcje. Najlepsza propozycja dla Ciebie to portfele agresywnego inwestowania.

Twoja OcenaFacebook Conversations