Test: Na dietę dostosowaną do danego typu charakteru
Test: Na dietę dostosowaną do danego typu charakteru
Rozwiąż test, znajdź swój typ i postępuj według wskazówek eksperta. Dzięki temu wiosnę przywitasz w dużo lepszej formie!

Jakie czynniki twoim zdaniem sprawiają, że jesteś zmęczona?

Jakie czynniki twoim zdaniem sprawiają, że jesteś zmęczona?

Jakie jest twoje najważniejsze wiosenne postanowienie?

Jak najchętniej chciałabyś spędzać weekendy?

Co najczęściej robisz w trakcie przerwy w pracy?

Na co zwykle masz ochotę w porze obiadowej w pracy?

Test: Na dietę dostosowaną do danego typu charakteru

  1. You got: Jesteś wyciszona

    Rano trudno ci wstać z łóżka, a najchętniej spędziłabyś w nim cały dzień. Dietetyczne zmiany pozwolą ci znaleźć siły na poranny rozruch i cieszyć się nim przez pracowite godziny. Co warto zmienić? Dzień najlepiej zacząć od owsianki, bo płatki są bogate w cukry złożone. Stopniowo uwalniają się one do krwioobiegu, zapewniając nam siły na długo. Jeśli przygotujesz płatki na mleku, dodasz sobie jeszcze porcję energetycznego białka. W ciągu dnia nie zapominaj również o produktach z żelazem, dzięki któremu mamy więcej chęci do działania. Najłatwiej przyswajalne jest to w czerwonym mięsie, podrobach i żółtkach jaj. Sporo tego pierwiastka mają też warzywa zielone i strączkowe, np. soczewica, ciecierzyca (dodatkowo zawierają fitoestrogeny, które łagodzą dolegliwości menopauzy). Dietetycy radzą też, by nie pobudzać się mocną kawą lub herbatą, bo zawarte w nich garbniki utrudniają przyswajanie żelaza.

  2. You got: Rozpiera cię energia

    Wszędzie cię pełno, robisz kilka rzeczy na raz. Często w pośpiechu zjadasz to, co jest pod ręką, a wieczornym wędrówkom do lodówki nie ma końca. Czas na menu, które zapobiegnie podjadaniu! Co warto zmienić Do jadłospisu wprowadź produkty bogate w magnez i wapń. Te minerały kontrolują równowagę układu nerwowego i zapobiegają dekoncentracji. Źródłem wapnia jest np. nabiał, a magnezu: orzechy, migdały, rodzynki (wystarczy garstka, by zmniejszyć łaknienie między posiłkami). Jadłospis warto wzbogacić też w nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, które wspierają prawidłową pracę mózgu. Ich źródłem są oleje roślinne i tłuste ryby, które powinny zagościć na talerzu choć trzy razy w tygodniu. Ważne jest też, by zwiększyć przyjmowanie produktów z witaminami z grupy B, które m.in. korzystnie wpływają na koncentrację i uspokajają. Znajdziesz je choćby w kiełkach, kaszach i nasionach, np. dyni.

  3. You got: Łatwo się stresujesz

    Najmniejsza rzecz potrafi wyprowadzić cię z równowagi. Efekt? Ciągle czujesz się zmęczona i znużona. Dietetyczny detoks bardzo się przyda! Co warto zmienić Sięgaj po produkty jak najmniej oczyszczone i przetworzone, np. pieczywo pełnoziarniste, wyroby bezcukrowe. Sama wyciskaj soki z warzyw i owoców. Jedz jak najwięcej cytrusów i zielonych warzyw, np. brokuł i pietruszki. Zawierają witaminę C, która usuwa toksyny i działa energizująco. Osoby zestresowane i przemęczone powinny codziennie jeść jabłka. Skutecznie odtruwają organizm i są idealną przekąską dla osób, które w zdenerwowaniu sięgają po coś słodkiego. Dietetycy polecają też awokado, bo zawarty w nim glutation to silny antyoksydant neutralizujący wolne rodniki w wątrobie i usuwający toksyny. Staraj się też nie łączyć warzyw skrobiowych z produktami zwierzęcymi, a także nie pić w trakcie ani tuż po posiłku - to wzmaga znużenie i osłabia.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!