Warto wiedzieć, że życie ma w zwyczaju mieć gdzieś nasze plany. Najpewniejsza jest nieprzewidywalność. Cele mogą być pożyteczne, jeśli poprawiają nam humor. Jeśli jednak trzymamy się ich zbyt MOCNO, TYLKO OGRANICZAJĄ

Jesteś szczęściarą i dostałaś dwie świetne oferty pracy. Zbliża się czas podjęcia ostatecznej decyzji, więc:

Jesteś szczęściarą i dostałaś dwie świetne oferty pracy. Zbliża się czas podjęcia ostatecznej decyzji, więc:

Za tydzień musisz oddać szefowi raport. Masz jeszcze wiele do zrobienia, bo zebranie danych okazało się trudniejsze, niż przewidywałaś. W tej sytuacji:

Nadzorujesz ważny projekt, od którego zależy twój awans. Niestety, współpracownicy nie przejmują się tą praca tak bardzo jak ty. Aby ich zmotywować:

Test psychologiczny:Twój stosunek do pracy?

  1. Wynik Testu: Polub siebie

    Nie umiesz odpuścić w pracy, bo jesteś nastawiona na sukces. Jak wynika z badań Carol Dweck z Uniwersytetu Stanforda, nastawieni na sukces rzadko czują się spełnieni, bo wciąż porównują się z innymi i ciągle muszą udowadniać swoją wyjątkowość. To dlatego uważasz, że tylko ty wszystko zrobisz dobrze i nie możesz zaufać współpracownikom. Trudno ci delegować zadania na innych i nierzadko pracujesz ponad siły. Nawet jak osiągniesz to, na czym ci zależy, to i tak zaraz szukasz kolejnej okazji do rywalizacji. Stąd tylko krok do pracoholizmu. Zadanie dla ciebie: Polub siebie Okazuj sobie czułość - gdy czujesz się smutna lub zestresowana, obejmij się i pogłaszcz po ramionach, głowie, brzuchu. Co najmniej raz w tygodniu zaserwuj sobie godzinę, dwie, kiedy przestaniesz się kontrolować i oddasz się w ręce innych - świetnie sprawdzi się tutaj masaż relaksacyjny lub wieczór zaaranżowany przez partnera czy przyjaciółkę. Z książki Jeffreya Brantleya i Wendy Millstine

  2. Wynik Testu: Ćwicz wytrwałość

    Twoim atutem w pracy jest samokontrola, sumienność i kreatywność. Znasz siebie, swój rytm pracy i odpoczynku, więc wiesz, ile czasu potrzebujesz na wykonanie danego zadania. Dlatego zwykle nie musisz zarywać nocy, żeby oddać pracę w terminie. Jeśli czujesz, że zadanie cię przerasta, potrafisz się do tego przyznać, poprosić o przełożenie terminu. Bo tobie nie chodzi o to, żeby zapracować się na śmierć lub zadręczyć, że sukces przeszedł ci koło nosa. Praca jest dla ciebie źródłem satysfakcji i poczucia sensu między innymi dlatego, że jesteś nastawiona na rozwój i wykorzystanie swojego potencjału. Zadanie dla ciebie: Ćwicz wytrwałość Trudno ci zabrać się do pracy? Masz ochotę na przerwę? Zamiast dzwonić do przyjaciółki lub pucować mieszkanie, wyobraź sobie szczegółowo, krok po kroku, co masz zrobić, żeby wykonać zadanie. Z badań polskich psychologów, prof. Magdaleny Marszał-Wiśniewskiej i prof. Wiesława Łukaszewskiego, wynika, że wyobrażenie sobie drogi prowadzącej do celu sprzyja wytrwałości w działaniu.

  3. Wynik Testu: Ćwicz samodyscyplinę

    W czasach wyścigu szczurów i niepewności zatrudnienia można ci pozazdrościć luzu w pracy. Ze zdumieniem patrzysz na tych, którzy walczą o pozycję, ambitnie wdrapują się po drabinie sukcesu i dla których praca jest sensem życia. Ty chcesz mieć święty spokój, pensję i pracę, którą lubisz. Jeśli tak jest, możesz sobie pogratulować i cieszyć się życiem. Ale odpuszczanie sobie ambitnych zadań, wyzwań może kończyć się tym, że ciekawe zlecenie dostanie ktoś inny, a z powodu opóźnień premia przejdzie ci koło nosa. Możliwe też, że brak samodyscypliny mści się w postaci nałogowego odkładania na później oraz stresu. Zadanie dla ciebie: Ćwicz samodyscyplinę Wprowadź zasadę: gdy pracujesz, wyciszasz telefon. Zadania do wykonania podziel na ciąg mniejszych celów do wykonania na każdy dzień. Pamiętaj o tym, że wieczorem twoje zasoby samokontroli są mniejsze niż rano, dlatego wymagające zadania staraj się wykonać do wczesnego popołudnia. Dobrym ćwiczeniem jest wyrobienie nawyku trzymania prosto pleców - zarówno wtedy, gdy stoisz, jak i wtedy, gdy siedzisz. Po kilku tygodniach takiego treningu twoje zasoby samokontroli będą większe.

Twoja OcenaFacebook Conversations