Przed tobą test składający się z 3 pytań. Odpowiedz na nie, a powiemy tobie jaki jest twój stosunek do własnego ciała oraz jakim jesteś typem kobiety

Boli cię głowa, kaszlesz i czujesz się osłabiona - to znak, źe łapie cię przeziębienie. Mimo to idziesz do fitness clubu, bo:

Boli cię głowa, kaszlesz i czujesz się osłabiona - to znak, źe łapie cię przeziębienie. Mimo to idziesz do fitness clubu, bo:

Jak używasz soli w swojej kuchni?

Umówiłaś się z przyjaciółką na kawę. Spóźnia się, bo szuka prezentu.Uświadamiasz sobie, że od twojej osiemnastki upłynęło już mnóstwo czasu. Nie chcesz się nad tym zastanawiać, wiec dla zabicia czasu przeglądasz magazyn dla kobiet i czytasz artykuł o:

Test: Twój stosunek do własnego ciała?

  1. Wynik Testu: Poluzuj kontrolowanie wyglądu

    Koleżanki zazdroszczą ci silnej woli, a rówieśniczki kondycji i wyglądu. Rzeczywiście, jeśli bierzesz się za dietę, to na całego. Jeśli ćwiczysz, to systematycznie i bez pobłażania sobie. Na pozór chodzi o sprawność i młody wygląd. Ale tak naprawdę o to, że nieświadomie wierzysz, że kontrolując swoje ciało, kontrolujesz życie, przemijanie i starzenie się. Forsujesz się treningami, zabiegami kosmetycznymi. Po co? Żeby udowodnić sobie, że jesteś lepsza od zwykłych śmiertelniczek, słabych i zależnych od „kaprysów" ciała. Zadanie dla ciebie: Poluzuj kontrolowanie wyglądu Ćwicz qigong - chińską gimnastykę, która łączy ruch, wizualizacje i oddech. Wzmocnisz kondycję i poprawisz jędrność skóry, a oprócz tego zmniejszysz lęk przed śmiercią i samotnością. Ćwicz uważność. Po kilku tygodniach poczujesz się lepiej sama ze sobą, zaczniesz doświadczać głębszej harmonii między psychiką, ciałem i światem.

  2. Wynik Testu: Karm swoją zmysłowość

    Możesz sobie pogratulować samodyscypliny w dbaniu o siebie i swój wygląd. Jak każda kobieta, masz chwile smutku nad nieuchronnym pojawianiem się zmarszczek. Nie masz ochoty pokazywać światu swoich siwych włosów ani poddać się w obliczu faktu, że z wiekiem łatwiej przytyć, niż schudnąć. Ale nie spędza ci to snu z powiek. Wolisz zająć się tym, co cię pasjonuje. Jeśli zależy ci na lepszej kondycji, więcej ćwiczysz i odżywiasz się zdrowo. Jeśli uznasz, że pora na farbowanie siwych włosów, po prostu je farbujesz. Nie zależy ci na tym, żeby każdy cię podziwiał. Zadanie dla ciebie: Karm swoją zmysłowość Przy wieczornej toalecie, stojąc przed lustrem, powiedz sobie komplement dotyczący pięciu miejsc twojego ciała, które sprawiają, że jesteś piękna i wyjątkowa. Gdy jesteś zestresowana lub masz za sobą ciężki dzień, nalej wody do wanny, wsyp zwykłą lub pachnącą sól, zanurz się w wodzie i przez 15 minut koncentruj się na odczuciach ciała otoczonego przez ciepłą wodę.

  3. Wynik Testu: Ćwicz wolę

    Jesteś mistrzynią odpuszczania sobie - z jednej strony to dobrze, bo nie katujesz swojego ciała ćwiczeniami i dietami. Z drugiej - uleganie własnym zachciankom mści się na tobie. Bo choć batonik lub paczka chipsów koją skołatane nerwy, to jednak działa to tylko przez chwilę. Znacznie dłużej zostaje w tobie pogarda dla siebie: „znowu nie udało mi się powstrzymać". Poza tym brak kontroli nad impulsami własnego ciała może też przekładać się na kłopoty z realizowaniem celów. Zadanie dla ciebie: Ćwicz wolę Codziennie, przez miesiąc, rób dwie rzeczy, których nie znosisz, np. wstawaj 15 minut wcześniej i gimnastykuj się przed wyjściem do pracy. W ten sposób wzmocnisz swoje „mięśnie" woli i samokontrolę. A dzięki temu łatwiej ci przyjdzie nie tylko powstrzymanie się od kalorycznych przekąsek, ale też lepsze zarządzanie swoim czasem.

Twoja OcenaFacebook Conversations