Goni cię ktoś niebezpieczny. Może to być dzikie zwierzę, posiać (lub postaci) bez twarzy, ktoś kto zagraża ci w prawdziwym życiu, a nawet potwór albo przybysz z kosmosu. Nie pamiętasz, jak zaczął się pościg zupełnie jakbyś dołączył do snu, gdy już trwał. Zdajesz.sobie sprawę, że ścigający jest coraz bliżej i bez względu na to. jakie nadludzkie lub fantastyczne działania podejmujesz, żeby uciec, nie jesteś w stanic się go pozbyć.

Interpretacja: Jest coś, czego unikasz. Może chodzi o stresującą sytuację życiową albo decyzję, na którą nie jesteś gotowy. Inna  opcja to taka, że drzemią w tobie jakieś uczucia lub cechy charakteru, które budzą twój lęk. Fakt, iż twój wyśniony prześladowca jest nieustępliwy powinien dać ci jasno do zrozumienia, że nie uciekniesz przed problemem. Jak jednak pokonać strach, gdy ścigający zdaje się nie mieć twarzy lub jedynie wielki, niewyraźny kształt? Specjalistka od snów, Gayle Delancy radzi zadać sobie kilka pytań. Co zrobi prześladowca, kiedy cię schwycą? Czego on/ona/to chce? Spróbuj opisać osobowość człowieka lub rzeczy, która cię goni - a potem sprawdź, czy opis odpowiada uczuciom, jakie budzi w tobie problem lub sytuacja z realnego życia.

Jak zinterpretowałby go Jung :Jung mógłby zaliczyć ten sen do kategorii .snów „zapamiętanych” przez zbiorową nieświadomość z okresu bardziej prymitywnych społeczności, kiedy człowiek musiał uciekać przed dzikimi zwierzętami. .Albo uznałby pościg za bardziej symboliczny. Uciekasz przed jakąś sferą własnej psychiki - może archetypem Cienia, swoją „ciemną struną”, która sprawia, że czujesz się nieswojo luli której nic chcesz przyjąć do wiadomości.

Twoja OcenaFacebook Conversations