Czas do łóżka. Gasisz światło i idziesz spać, ale masz nieprzyjemne uczucie, że coś strasznego czai się, ukryte w mroku pod łóżkiem i czeka, aż zaśniesz żeby zaatakować cię, kiedy będziesz najbardziej bezbronny. Podrywasz się ze snu, przekonany że słyszysz czyjś oddech albo widzisz parę oczu, żarzących się w ciemnościach. Marne szanse, że zaśniesz z powrotem po takim koszmarze.

Interpretacja:Najprościej rzecz ujmując, sen ten wyraża lęk dziecka przed nieznanym. Okresy zmian i burzliwych wydarzeń bywają traumatyczne, nawet w przypadku zmiany pozytywnej. Pójście do nowej szkoły, powitanie na świecie młodszego rodzeństwa albo bycie świadkiem kłótni rodziców, czasem sprawia, że dziecko traci poczucie stabilności i pewności swojego otoczenia. To etap, kiedy horyzonty dziecka poszerzają się w postępie geometrycznym - zaczynają one wchodzić w interakcje z innymi dziećmi i dorosłymi, podejmują drobne obowiązki w szkole i w domu, a nawet stawiają pierwsze kroki w przerażającym świecie seksu (stąd biorą się skrzaty pod łóżkiem). Tc wydarzenia spiętrzają się, pozostawiając dziecku wrażenie, że życie jest poza jego kontrolą. Co jeszcze może się kryć pod łóżkiem,

Jak sen interpretuje Jung   Według jungowskiej interpretacji snów dostępnej  na stronie internetowej ,  łóżko - miejsce, w którym twój umysł i ciało odpoczywają, a ty wkraczasz w świat snów - można potraktować jak portal pomiędzy krainą twojego świadomego i nieświadomego umysłu. Zamartwianie się potworami pod łóżkiem jest wyraźną wskazówką, że jakaś potężna siła w twojej nieświadomości próbuje się wydostać na zewnątrz i domaga się uwagi.

Twoja OcenaFacebook Conversations