Jesteś w domu, który wydaje ci się znajomy lub obcy i otwierasz drzwi na schody wiodące w dół do ciemni piwnicy. Możesz być podekscytowany wizją zbadania jego zawartości, zwłaszcza jeśli to dom twojego dzieciństwa . Jednak sny o piwnicach bywają przerażające - czasem drzwi od piwnicy są zamknięte i nie wolno ci „tam zejść”.

Interpretacja: Dom to bardzo osobisty, bezpośredni senny symbol, który przywołuje wspomnienia o konkretnym okresie życia osoby, choć może też być metaforą życia jako takiego. Poszczególne pokoje i ich funkcje często odzwierciedlają aspekty osobowości śniącego. W prawdziwym życiu piwnica stanowi fundament domu i jest miejscem przechowywania nieużywanych przedmiotów - takich, których nie chcesz trzymać w domu, o których zapomniałeś lub z którymi jeszcze nie potrafisz się rozstać. Wielu psychologów łączy piwnicę z „podziemnymi” aspektami nieświadomego umysłu, czyniąc z niej przechowalnię niewygodnych myśli i pragnień, które według ciebie nie powinny ujrzeć światła dziennego. Analityk snów, Gillian Holloway, nazywa piwnicę ze snu „przestrzenią psychologiczną”, gdzie przechowujemy informacje i doświadczenia, których jeszcze nie przetworzyliśmy, a które pewnego dnia mogą okazać się przydatne.

Jak interpretował sen o strychu Jung Dom jest metaforą Jaźni . We śnie poznajesz aspekty  Jaźni, które wcześniej tłumiłeś lub ukrywałeś. Jung zgadzał  się z opinią Freuda, iż obrazy piwnicy reprezentują    nieświadomy umysł. Jeśli we śnie boisz się zejść do piw nicy, może to znaczyć, iż nie jesteś skłonny zagłębić się w niezbadane zakamarki twojego umysłu

Twoja OcenaFacebook Conversations