Idziesz po plaży, a fale słonej wody obmywają ci stopy. Słyszysz ich szum. Jest upalny, letni dzień lub czas po sezonie.

Najbardziej typowe wersje snu Ten sen przybiera czasem złowrogą formę. Woda ci zagraża, porywa cię prąd odpływowy albo toniesz. Gwałtowne fale mogą zagarniać coraz większy obszar lądu, zapowiadając sztorm, zagrażający tobie lub twojemu domowi.

Występowanie snu: Przyczyną tego snu bywa bardzo bezpośredni bodziec fizjologiczny - po prostu jesteś spragniony albo pełny pęcherz wysyła niezbyt subtelny sygnał, że pora na wizytę w toalecie. Sen o wzburzonym oceanie może odzwierciedlać lęk przed wodą albo przeżywanie katastrofy morskiej lub tonięcia z powodu stresu pourazowego.

Interpretacja: Woda to potężny symbol senny, wzbudzający głębokie, często ukrywane emocje, czasem odnosząca się do płynu owodniowego w macicy matki. Głębokie zbiorniki wodne symbolizują to co nieuświadomione - kryjące w sobie moc, wielowymiarowe i w dużym stopniu niewidoczne. Jakość wody we śnie (krystalicznie czysta, spokojna, wzburzona, zanieczyszczona) może stanowić wskazówkę co do twoich ukrytych emocji. Jeśli woda w twoim śnie stanie się złowieszcza lub zacznie zagrażać . życiu - i nie jest to stres pourazowy — prawdopodobnie w realnym życiu twoje emocje są rozchwiane i przytłaczają cię. Wrażenie stawiania oporu — na próżno — potężnej sile natury jest trafną metaforą miażdżącej siły uczuć lub trudnego do rozwiązania problemu. Pomyśl o tsunami, budzącym skojarzenia z nieubłaganą siłą  oceanu i podwodnymi trzęsieniami ziemi, które może  porwać gwałtownie i bez uprzedzenia. Natomiast plaże mają interesujące metaforyczne konotacje. Są obszarem przejściowym, gdzie piasek, przywodzący na myśl suchy, wrogi klimat pustyni spor ka się z oceanem, tajemniczą, potężną istotą, kryjącą w swej głębi tysiące stworzeń. W tym przypadku piasek znikający w wodzie może symbolizować tarcie pomięć; tym co znane (terra firma) i nieznane (niewidoczna dl: oka głębina). Jeśli ocean we śnie wydaje się przyjazny, twój umysł może ci sygnalizować gotowość do zbadani świata twojej nieświadomości. Jeśli jednak stoisz na br, gu i obserwujesz fale rozbijające się gwałtownie u twoi, stóp, być może przeraża cię perspektywa tego, co odkryjesz w głębinie swojego umysłu - że gdy „zanurkujesz” możesz zostać wessany i stracisz szansę powrotu na bezpieczne, znajome obszary. 

Jak interpretował sen Jung Woda jest często odniesieniem do żeńskiej energii (Anima) i symbolizuje tajemnicę tego, co nieuświadomione. Rozległe lub potężne zbiorniki wody są archetypowymi symbolami nieświadomości zbiorowej. Mężczyźni, którzy boją się wody w prawdziwym życiu, mogą w duchu czuć lęk przed kobietami albo swoją emocjonalną/kobiecą stroną.

Twoja OcenaFacebook Conversations