Myślisz, że szczęście to tylko kwestia przypadku albo przeznaczenia? Naukowcy się z tym nie zgadzają: psychologowie i matematycy są w stanie zidentyfikować wyraźny wzorzec między ludzkim zachowaniem, a sukcesem, jaki mogą osiągnąć. Przeczytaj, a dowiesz się czy będziesz wiecznie narzękającym człowiekiem, czy może odniesiesz sukces.

Pechowcy często się kontrolują i rzadko popełniają błędy

Pechowcy często się kontrolują i rzadko popełniają błędy

Choć może to zabrzmieć paradoksalnie, ten, kto popełnia najmniej błędów, przestaje w pewnym momencie dążyć do sukcesu. Naukowcy z University of Arizona ustalili, że idealny współczynnik popełnianych błędów  do sukcesu wynosi 15%. Pomógł im w tym eksperyment z modelami matematycznymi. Próbowali nauczyć sztuczną inteligencję sortowania materiałów. Jeśli zadanie zostało wykonane w 85% poprawnie, proces przebiegał szybciej. Gdy maszyna podawała poprawne odpowiedzi częściej niż w 85% przypadków, zadanie zostało ocenione jako zbyt łatwe i wydawało się bezsensowne, aby szukać nowych informacji i alternatywnych sposobów rozwiązania.To samo dotyczy ludzi: częste sukcesy sprawiają, że czują się bardziej zrelaksowani. Dlatego w 15% przypadków możesz łatwo pozwolić sobie na porażkę w tym, co robisz.

Niegrzeczne dzieci w przyszłości cześciej odnoszą sukcesy niż dzieci grzeczne i poukładane

Niegrzeczne dzieci w przyszłości cześciej odnoszą sukcesy niż dzieci grzeczne i poukładane

Bycie miłym lub próbowanie zadowolenia wszystkich nie jest drogą do sukcesu. Podczas gdy niektórzy ludzie starają się wyrażać swoją opinię w uprzejmy sposób i iść na ustępstwa, inni nadal zdecydowanie bronią swoich pozycji - właściwie to ci drudzy częściej osiągają sukces. Dlatego nie bój się ostrej krytyki i nie poddawaj się po usłyszeniu negatywnych komentarzy.Bycie buntownikiem i upór to gwarancja szczęścia. Tak twierdzą naukowcy z Luksemburga, którzy doszli do wniosków po 40 latach obserwacji. Co więcej, ci, którzy zaczęli wykazywać te cechy w dzieciństwie, osiągali najlepsze wyniki i odnosili większe sukcesy. Niegrzeczne dzieci wyrastają na dorosłych, którzy są gotowi mówić bezpośrednio i szczerze o swoich zainteresowaniach. Nie wstydzą się najpierw zadzwonić do kogoś, kogo lubią, ani porozmawiać z szefami o zasługującym na podwyżkę.

Pechowcy wierzą w powszechną niesprawiedliwość, która uderza tylko w nich.

Pechowcy wierzą w powszechną niesprawiedliwość,  która uderza tylko w nich.

Pechowiec może bez końca opowiadać o swoich kłopotach. Jeśli ktoś inny porozmawia z nimi o ich życiu, natychmiast dowie się, że ich problemy nic nie znaczą. Ten rodzaj odwróconego egocentryzmu, chęć ponownego zwrócenia uwagi na siebie i deprecjonowanie trudności innych ludzi, odpycha innych.

Pechowcy pomijają śniadanie i piją niewłaściwe napoje.

Pechowcy pomijają śniadanie i piją niewłaściwe napoje.

Eksperci odkryli, że najbardziej produktywny dzień spędzają ci, którzy potrafią utrzymać koncentrację przez dłuższy czas. Nie jest to trudne. Na przykład nie odmawiaj jedzenia śniadania. Pierwszy posiłek dostarczy Ci energii i poprawi pamięć krótkotrwałą.Oto kolejna rada naukowców: wypij szklankę wody z sokiem z cytryny zamiast porannej kawy 30 minut przed śniadaniem. Wystarczy wycisnąć mały kawałek cytryny do wody. Cytrusy dostarczają zastrzyku witamin, które pomogą Ci skupić się na wynikach w ciągu dnia.

Pechowcy mają problem z niską inteligencją emocjonalna

Pechowcy mają problem z niską inteligencją emocjonalna

Niska inteligencja emocjonalna może spowodować porażkę - zarówno w pracy, jak iw życiu osobistym. Ci, którzy nie potrafią odczytywać uczuć innych, pozbawiają się możliwości kompromisu. Uważa się, że inteligencję emocjonalną można rozwijać, czytając książki, studiując malarstwo i oglądając dobre filmy. Ważne jest, aby polubić siebie. Niedawne badania wykazały, że „zdrowa” dawka narcyzmu pomaga ludziom odnieść sukces. Osoby, które posiadają te cechy, często  chcą być najlepsze i uważają, że zasługują na uznanie - skłania to również osoby z ich otoczenia do podzielania się tą opinią.

Pechowcy chcą się rozwijać tylko w jednym kierunku.

Pechowcy chcą się rozwijać tylko w jednym kierunku.

Wszyscy mamy umiejętności i cechy, z których jesteśmy dumni. Ale skupianie się tylko na jednej rzeczy jest złe. Amerykańscy naukowcy badali związek między cechami człowieka, a jego osiągnięciami na przykładzie 10 000 kadetów z akademii wojskowej. Doszli do następującego wniosku: odniesienie sukcesu wymaga silnego charakteru, chęci zdobywania wiedzy i wysiłku w kierunku rozwoju fizycznego.

Pechowcy przedstawiają się pełnym imieniem i nazwiskiem.

Pechowcy przedstawiają się pełnym imieniem i nazwiskiem.

Statystyki pokazują, że istnieje bezpośredni związek między długością nazwiska osoby, a jej wynagrodzeniem. Dlatego jeśli masz szansę użyć krótszej nazwy, zrób to. Niezbyt oficjalna nazwa sprawia, że ​​wyglądasz na bardziej otwartego na innych ludzi i sprawia, że ​​bardziej Ci ufają. Naukowcy obliczyli, że jedna dodatkowa litera w Twoim imieniu może obniżyć Twoje zarobki o 3600 USD rocznie.Na przykład jeden z najbogatszych ludzi na świecie znany jest jako Bill Gates. Kto wie, czy byłby w stanie zarobić swoje miliardy, gdyby nadal przedstawiał się swoim pełnym imieniem - William Henry Gates III.

Pechowcy nie przywiązują wagi do wyglądu osobistego

Pechowcy nie przywiązują wagi do wyglądu osobistego

Na pierwszy rzut oka istnieje podświadomy związek między sukcesem,  a talią. Profesor psychologii zdrowia na University of Surrey, Jane Ogden, twierdzi, że kobiety z wąską talią   przekazują swojemu otoczeniu następującą myśl: „Wiem, na czym polega samokontrola”. Ludzie, którzy na nią patrzą, odruchowo myślą, że skoro jest w stanie panować nad słodyczami, to z pewnością ma silną wolę.

Pechowcy nie są asertywni

Pechowcy nie są asertywni

Odmowa lub sprzeciw wobec kogoś oznacza wzięcie odpowiedzialności za konsekwencje jego decyzji. O wiele łatwiej jest się uśmiechać i kiwać głową w odpowiedzi na sugestie innych. W ten sposób zyskujesz reputację miłej osoby ... to wszystko. Życzliwość jest w rzeczywistości podstępem: ludzie nie kierują się faktem, że troszczą się o innych, ale chęcią odrzucenia odpowiedzialności i obawą przed krytyką. To nie jest cecha niezbędna do odniesienia sukcesu.

Pechowcy rzadko się całują.

Pechowcy rzadko się całują.

Całowanie jest bardzo przydatne. Pocałunki nie tylko zwiększają odporność i zmniejszają stres, ale także wzmacniają długotrwałe relacje. Co więcej, okazywanie partnerowi uczucia i uwagi w ten sposób nie jest tak ważne na początku związku, jak rok lub 2 lata później. Naukowcy odkryli również związek między całowaniem,  a poziomem dochodów. Wydaje się, że osoba, która czuje się kochana, pracuje z większym zapałem.

Twoja OcenaFacebook Conversations