Co na suchą skóra u noworodka? Czym nawilżać suchą skórę niemowlaka? Czy noworodka trzeba smarować oliwką?
Co na suchą skóra u noworodka? Czym nawilżać suchą skórę niemowlaka? Czy noworodka trzeba smarować oliwką?
Skóra malucha jest wrażliwa, bardzo cienka i sucha, wymaga odpowiedniej, codziennej pielęgnacji. Nie chroni ona dziecka przed działaniem czynników zewnętrznych w takim samym stopniu jak osobę dorosłą. Najlepiej używać kosmetyków przeznaczonych dla niemowląt, są one wolne od wszelkiego rodzaju sztucznych dodatków, barwników, które mogą działać drażniąco.

Jednym z ważniejszych aspektów pielęgnacji niemowląt jest właściwe nawilżanie skóry, co chroni dziecko przed podrażnieniami, otarciami, ale też przed bakteriami i wirusami.

 Sucha skóra to częsty problem niemowląt

Młode mamy często na forach poszukują odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób nawilżyć skórę swojego maluszka. Sucha skóra w pierwszych miesiącach życia dziecka to dość częsty problem młodych mam. Na ten stan rzeczy ma wpływ wiele czynników, między innymi: zbyt długie kąpiele, niewietrzenie pokoju (suche powietrze). Aby zapobiegać nadmiernemu przesuszeniu skóry niemowlaka, nie używaj mydła do kąpieli czy płynu, który nie jest przeznaczony dla niego. Najlepszym rozwiązaniem są hipoalergiczne kosmetyki, które nie wysuszają skóry dziecka, nie powodują podrażnień. Lekarze zalecają też od czasu do czasu zrobić dziecku kąpiel w samej wodzie.

 Nawilżanie tak często jak to konieczne

Właściwa pielęgnacja skóry wrażliwej to przede wszystkim częste nawilżanie jej dobrymi kosmetykami. Nawilżaj skórę maluszka tak często jak jest to konieczne. Jeśli skóra jest sucha, to nawilżaj ją nawet kilka razy dnia. Szczególnie problem suchej skóry występuje w okresie zimowym, gdzie na dworze jest mróz, a w domu jest ciepło. Grzejniki wysuszają powietrze, dlatego warto często wietrzyć mieszkanie. W drogeriach dostępne są różne kosmetyki nawilżające skórę dziecka. Dużym zadowoleniem wśród młodych mam cieszą się mleczka intensywnie nawilżające. Kosmetyk szybko i intensywnie nawilża skórę, może być stosowany już od pierwszego dnia życia. Ma lekką konsystencją, łatwo się go rozprowadza i szybko wchłania. Wybierając kosmetyki nawilżające dla maluszka, zwróć uwagę czy są one wolne od barwników, parabenów czy alkoholu.

 W czym kąpać dziecko z sucha skóra?

W przypadku kąpieli lepiej sprawdzą się emolienty, czyli preparaty mocno natłuszczające i zabezpieczające skórę, które dodatkowo posiadają neutralne pH. Sama kąpiel dziecka również nie powinna trwać zbyt długo.

Gładka i elastyczna skóra malucha nie tylko cieszy oko mamy, ale przede wszystkim stanowi odpowiednią ochronę.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!