Co zrobić na ugryzienie meszki?
Co zrobić na ugryzienie meszki?
Co odstrasza meszki? Jak pozbyć się meszki? Co na ugryzienie meszki maść? Jaki zapach odstrasza komary i meszki?

A co zrobić, gdy komary lub meszki pokąsają nas już tak, że swędzi nas niemal cale ciało i nie jesteśmy w stanie przestać się drapać? Otóż oprócz stosowania powszechnie dostępnych środków leczniczych, pomocne może okazać się również przemycie miejsc ukąszeń wodą utlenioną bądź spirytusem, a także zażycie wapna lub witaminy C.

Jaki zapach odstrasza komary i meszki?

Aby chronić się przed ukąszeniem, najlepiej jest ubierać się tak, by osłonić cale ciało. Jednak w przypadku takich upałów, jakie mamy przez ostatnie kilka tygodni, nie jest to możliwe. Dlatego poleca się stosowanie olejków eterycznych: waniliowych, lawendowych lub miętowych oraz  olejek goździkowy, lawendowy, bazyliowy, z eukaliptusa cytrynowego, z kopru włoskiego,pomarańczowy,  patchouli (paczulowy), cytrynowy, tymiankowy, geraniowy lub z trawy cytrynowej.. Ich zapach działa na meszki odstraszająco. Jest to neurotoksyczny związek chemiczny, porażający narządy czuciowe owada, co prowadzi do jego odstraszenia.

Dokuczliwe meszki.

Te 4-6-milimetrowe owady, podobne do muszek, również żywią się krwią. Łatwo je poznać, gdyż mają krótkie i szerokie skrzydła, które w czasie spoczynku układają się daszkowato. Występują na terenie całej Polski, zwykle można je spotkać w okolicach płytkich wód płynących. Najbardziej intensywnie kłują po południu i wieczorem. Po ukłuciu na skórze pozostaje krwawiący, bolesny, utrzymujący się bardzo długo ślad. Może mu towarzyszyć gorączka, i to nie tylko u osób, które mają alergię na te owady. Toksyna znajdująca się w ślinie meszek odpowiedzialna jest za rozpuszczanie krwinek czerwonych i niszczenie tkanek. W związku z tym natężony atak meszek może doprowadzić nawet do zmian skórnych czy obrzęku płuc, który utrudni oddychanie. Według jednych źródeł, w przypadku niemowląt, pozostawionych bez opieki, na skutek znacznego upływu krwi może dojść nawet do ich śmierci. Według innych, ukąszenia meszek na terenie naszego kraju mogą być śmiertelne jedynie dla bydła. Niekiedy, zwłaszcza u osób cierpiących na alergię, objawem ukąszenia mogą być dreszcze bądź drętwienie kończyn.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!