Czym jest słynny czerwony deszcz?
Czym jest słynny czerwony deszcz?
Naukowcy mają bardzo duże problemy z identyfikacją tajemniczej czerwonej cieczy pochodzącej z opadu atmosferycznego, która znajduje się w laboratorium Godfreya Louisa w południowej części Indii. Jedną z przyjmowanych wersji, wyjaśniających pochodzenie tajemniczych mikrobów znajdujących się w wodzie opadowej, jest ich pochodzenie pozaziemskie.

W kwietniu tego roku, Louis - fizyk z Mahatma Gandhi University w swojej publikacji, której fragmenty pojawiły się w miesięczniku Astrophysics and Space Science, twierdzi że w czerwonych opadach, które sporadycznie występowały w okolicach jego miejsca zamieszkania w stanie Kerala w lecie 2001 roku, zawierają mikroby pochodzące z przestrzeni kosmicznej. Louis był na tyle oszołomiony tajemniczą zawartością deszczu, że postanowił przeprowadzić na mikrobach wielkości 10 mikronów eksperymenty DNA.

W wyniku wielu badań okazało się, że mimo braków w DNA, mikroby potrafiły się nadal dzielić i nie przeszkadzała im nawet do tego temperatura wody przekraczająca 316 stopni Celsjusza (600F). Jak to wyjaśnić?

Louis twierdzi, że gdyby założyć pochodzenie pozaziemskie mikrobów, takie dostosowanie się do otoczenia może być etapem daleko posuniętej ewolucji. Naukowiec sądzi, że jedną z wersji zakładającej charakter pozaziemski próbek jest znalezienie się w ziemskiej atmosferze meteorytu niosącego kosmiczne życie, którego fragmenty pozostały w atmosferze przedostając się do chmur deszczowych. Zeszłej zimy, Louis przesłał część swoich próbek do astronoma Chandra Wickramasinghe oraz zespołu naukowców Cardiff University w Walii.

Większość teorii zakładających ziemskie pochodzenie mikrobów zostało obalonych. Louis obalił przypuszczenia, że w chmurach mogły znaleźć się komórki krwi - te byłyby bowiem zbyt słabe, żeby przetrwać tak wysokie temperatury; kontakt z wodą, powietrzem i mają zwyczajnie za cienkie ścianki. Tajemnicze mikroby dzielą się w bardzo nietypowy sposób. Każda nowa komórka powstaje w większej, dosłownie jak dziecko. Louis twierdzi, że co pewien czas na naszą planetę docierają zupełnie nowe komórki i mikroby, przyniesione z przestrzeni kosmicznej, co mogło być kiedyś początkiem powstania życia, a obecna sytuacja jest tego niezbitym dowodem.

Jeśli wyniki dalszych prac naukowych przebiegną pozytywnie, będziemy mieli dowód na istnienie kosmitów z przestrzeni kosmicznej na naszej planecie.

- Będę szczęśliwy, jeśli będę mógł zaakceptować prostsze rozwiązanie - mówi Louis. - Jednak nie mogę znaleźć żadnego innego - dodaje.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!