Dlaczego na moim ciele w ciąży pojawiają się brązowe plamy?
Dlaczego na moim ciele w ciąży pojawiają się brązowe plamy?
Dlaczego na moim ciele w ciąży pojawiają się brązowe plamy? Jest to ostuda - chloasma - zwana także maską ciążową. Ma ona postać brązowych plam barwnikowych występujących na czole, policzkach oraz szyi. U kobiet o ciemniejszej karnacji pla­my te mogą być nie ciemniejsze, lecz jaśniejsze.

Ostuda powstaje na skutek większego wytwarzania przez organizm melaniny, naturalnego pigmentu skóry, chroniącego ją przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych. Ponieważ plamy jeszcze bardziej ciemnieją pod wpływem słońca, chroń skórę przed nim emulsją z wysokim filtrem.

Czym jest ciemna linia na moim brzuchu?

Popękane naczynka krwionośne, zwa­ne potocznie pajączkami, najczęściej widoczne są na policzkach i nie należą one w okresie ciąży do rzadkości,

Nazywa się ona kresą czarną - linea nigra. Ta ciemniej zabarwio­na, pionowa linia pojawia się w dolnej części brzucha kobiety ciężarnej i często przechodzi przez pępek. Zwykle zaczyna się zarysowywać w drugim trymestrze ciąży z powodu zmian w pigmentacji skóry. Nie wiadomo, dlaczego kresa czarna pojawia się właśnie w tym miejscu.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!