Naparz mięty lub olejek miętowy. Zwłaszcza olejek posiada silne działanie kojące wyżej wymienioną dolegliwość. Dzięki dużej zawartości mentolu działającego znieczulająco, skuteczność działania olejku miętowego porównuje się do skuteczności paracetamolu. Zatem popularne krople miętowe, oprócz wspomagania trawienia przyczynią się również do łagodzenia bólu głowy.

Domowe sposoby na ból głowy i migrenę

Kora wierzby białej. Ten protoplasta popularnej aspiryny, bogaty w salicylan, zadziała podobnie jak ów lek, nie powodując przy tym, nawet podczas długotrwałego przyjmowania, podrażnień układu pokarmowego.

Pasta z imbiru. Startą wraz ze skórką łyżeczkę tego kłącza, lekko rozwodnioną i podgrzaną, umieszczamy w postaci kompresu na czole i... ból z głowy.

Melisa. Potrafi ona ukoić bóle głowy spowodowane przedłużającym się napięciem, stresem i tak zwanym zabieganiem. Napar z niej wykazuje działanie uspokajające i nasenne, co pozwoli nam się wyciszyć i zrelaksować.

Liście kapusty. Zmiażdżone tłuczkiem do mięsa i zaaplikowane w postaci kompresów na czoło lub kark, dzięki działaniu przeciwzapalnemu, przyniosą ulgę po całym dniu intensywnego wysiłku intelektualnego i fizycznego.

Twoja Ocena