4 SPOSOBY spalania tłuszczu dzięki lepszej przemianie materii i większej aktywności fizycznej

Pij zwykłą wodę z lodem Woda, nic dość że ma zero kalorii, to jeszcze - kiedy jest bardzo zimna - pomaga je spalać, ponieważ organizm potrzebuje energii, by ją ogrzać. Najważniejsze jednak jest to> że kiedy już spalisz te kalorie, przez 90 minut tempo przemiany materii pozostaje o 30% szybsze ni z przed wypiciem wody.

Radzimy więc, byś przez cały dzień miał w zasięgu ręki szklankę z wodą i lodem, popijał ją często i uzupełniał lub wymieniał, kiedy zrobi się ciepła. W ten sposób nigdy nie ulegniesz odwodnieniu. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ kiedy jesteś odwodniony, twój mera boi izm jest wolniejszy, by organizm mógł wykorzystać resztki wody — wyjaśnia doktor Mary Hardy, dyrektor wydziału medycyny integracyjnej w Ośrodku Teda Manna na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. Może co oznaczać, że spalamy dziennic nawet 45 kcal mniej. Stwierdzisz, że to niewielu? Być może, ale w ciągu całego roku przekłada się to na 2 kg!

Jedz ostrą paprykę, by przyspieszyć przemianę materii Przyznaj, że współczujesz sprzedawcom „cudownych” środków na odchudzanie! Podczas gdy oni próbują wcisnąć ci na siłę, za ciężkie pieniądze, produkty o wątpliwej skuteczności, naukowcy ustalili, że zwykła, niedroga przyprawa może znacznie przyspieszyć twój metabolizm. Znajdziesz ją w każdym sklepie spożywczym - to ostra papryka. Nie tylko dodaje smaku, lecz również, co wykazują badania, chwilowo przyspiesza przemianę materii, czyli tempo spalania kalorii.

Oto kilka porad kulinarnych: posyp omlet mielonym chili albo dodaj pikantności duszonej wołowinie za pomocą pieprzu kajeńskiego.

Wchodź po schodach Wystarczy codziennie wspinać się przez 4 minuty po schodach, by w ciągu roku stracić 1,8 kg - twierdzi Michelle Cederberg, kanadyjski ekspert w dziedzinie fitness. Policzmy to: osoba ważąca 73 kg spala ok. 50 kcal, wchodząc przez 4 minuty po schodach (a trzykrotnie mniej przy schodzeniu). Wchodząc po nich 5 razy w tygodniu spali przez cały rok ok. 12 700 kcal (odpowiednik 1,8 kg).

Ruszaj się po zakończeniu diety Większość ludzi po zakończeniu diety nie tylko wraca do swojej wcześniejszej wagi, ale nawet jeszcze bardziej tyje. Tak mówią statystyki, ale kto powiedział, że ty musisz być takim statystycznym Kowalskim? Możesz uniknąć takiego efektu, jeśli 4 razy w tygodniu będziesz przez 30 minut jeździł na rowerze, spacerował lub uprawiał aquajogging (bieganie pod wodą). Okazuje się bowiem, że umiarkowany wysiłek fizyczny pozwala uniknąć spowolnienia przemiany materii, do jakiego często dochodzi w trakcie stosowania diety i po jej zakończeniu.

Twoja Ocena