Profesjonalny zabieg odchudzający, podczas którego owija się ciało w folie - po angielsku „body wraping" (czyt. body raping) - możesz przeprowadzić samodzielnie w domu.

Właśnie taki sposób stosuje się w gabinetach piękności i ośrodkach SPA. Jest naprawdę prosty. Najważniejsza w tym zabiegu jest folia spożywcza. Owijanie nią ciała powoduje szybki wzrost temperatury, skóra zaczyna się pocić, otwierają się pory. Dzięki temu pozbywamy się toksyn, które według naukowców sprzyjają odkładaniu się tłuszczu. a aplikowane kosmetyki głębiej wnikają. Zabieg nie tylko wyszczupla. ale też wygładza i ujędrnia skórę. Można go stosować na całe ciało albo tylko na ramiona, nogi, brzuch czy biodra.

Stosuj zabieg od 1 do 5 razy w tygodniu przez 6-8 tygodni. Po zrobieniu 2-tygodniowej przerwy możesz dla podtrzymania efektu powtarzać go raz lub dwa razy na tydzień.

ETAP 1

Przygotowanie produktów

✓ Przygotuj rolkę folii spożywczej.

✓ Naszykuj składniki do preparatu, który nałożysz przed owinięciem ciała, ale na razie ich nie mieszaj. Podajemy proporcje, które powinny wystarczyć na brzuch i biodra: 2 opak, mielonego cynamonu. 1 łyżeczka imbiru w proszku. 1 łyżka kakao. 1/2 szklanki wody.

ETAP 2

✓    Wyszczotkuj ciało na sucho i weź ciepły - nie gorący! - prysznic. Możesz też wyszorować skórę gąbką (mokrą, ale nienamydloną). Wytrzyj się.

✓    Wymieszaj przygotowane składniki (podane w etapie 1) na jednolitą pastę.

ETAP 3

✓    Rozsmaruj preparat na brzuchu i biodrach (lub innej części ciała).

✓    Owiń się folią kilka razy i włóż ciepły dres lub owiń się kocem (jeśli chcesz wzmocnić działanie zabiegu, zrób jedno i drugie). Będziesz czuć szczypanie i pieczenie, ale spróbuj wytrzymać przynajmniej 15 minut - najlepiej gdyby udało ci się wytrwać 30-40 minut.

ETAP 4

Odwijanie i schładzanie

✓    Odwiń ciało z folii. Nie martw się. jeśli zobaczysz, że na skórze pojawiło się zaczerwienienie - powinno zniknąć po 20-30 minutach.

✓    Spłucz się pod prysznicem ciepłą wodą, a na koniec letnią - jeśli wytrzymasz, zakończ chłodnym lub zimnym strumieniem. Wytrzyj się. Możesz wklepać balsam do ciała albo oliwę.

Peeling uzupełniający zabiegi z folią

Do słoiczka wsyp pół na pól cukier trzcinowy (jest stosowany w kosmetykach nawilżających m.in. dlatego, że glukoza zmniejsza odparowywanie wody) i mieloną kawę (kofeina poprawia mikrokrążenie, a polifenole wygładzą nierówności na skórze i zapobiegną nowym). Dodaj półtora łyżki oleju kokosowego, wymieszaj. Stosuj 1-2 razy w tygodniu w te dni, w które nie przeprowadzasz zabiegów foliowania - regularnie robiony peeling wzmocni ich działanie.

Twoja OcenaFacebook Conversations