Jak bezpiecznie korzystać w internecie z karty kredytowej - porady
Jak bezpiecznie korzystać w internecie z karty kredytowej - porady
Istnieje kilka elementów dotyczących zarówno samego komputera, jego oprogramowania jak i zachowania kupujące, które pomagają w tym, by bezpiecznie korzystać w internecie z karty kredytowej.Płatności kartą kredytową przez internet stają się coraz bardziej popularną formą dokonywania transakcji. Obecnie możliwe jest dokonanie zakupów bez wychodzenia z domu. Korzystać w internecie z karty kredytowej może każdy posiadacz takiej karty.

Wystarczy wprowadzić podstawowe informacje na niej zawarte. Wirtualny sposób dokonywania transakcji powoduje, że nie ma możliwości weryfikacji czy osoba podająca dane jest właścicielem karty. Stąd też wiele osób podchodzi z dużą ostrożnością do płacenia kartą przez internet. Stosując pewne zasady bezpieczeństwa można w dużym stopniu zminimalizować ryzyko stania się ofiarą kradzieży.

 

 • Jak zabezpieczyć komputer by bezpiecznie korzystać w internecie z karty kredytowej
  Chociaż nigdy nie da się zagwarantować całkowitego bezpieczeństwa transakcji, zarówno tych prowadzonych w internecie jak i w normalnych sklepach, można zastosować środki minimalizujące ryzyko wycieku danych z karty. Odpowiednie przygotowanie sprzętu, z którego dokonujemy transakcji to podstawa. Przede wszystkim nie należy korzystać z komputerów, do których dostęp ma wiele osób. W szczególności dotyczy to kafejek internetowych. Po każdym zakończeniu transakcji należy się wylogować. Aby komputer był bezpieczny nie należy także instalować na nim programów niewiadomego pochodzenia. Ważne jest częste skanowanie komputera programem antywirusowym. Dobrym pomysłem jest również zabezpieczenie w postaci firewalla. Należy także wyłączyć opcje zapamiętywania loginu i hasła do konta internetowego oraz zapamiętywania danych podawanych podczas wpisywania numeru karty.
   
 • Jak bezpiecznie wprowadzać dane przy korzystaniu w internecie z karty kredytowej
  Strony, na których możliwe jest dokonywanie płatności przy pomocy karty kredytowej powinny być kodowane w specjalnym formacie SSL. Umożliwia on bezpieczny transfer danych. Łatwo rozpoznać czy strona posiada takie kodowanie. W dolnym rogu okna powinna bowiem pojawić się zamknięta kłódeczka. Również w adresie strony widoczne jest bezpieczne kodowanie https//: Jeżeli strona nie jest bezpiecznie kodowana dane z transakcji mogą zostać przechwycone podczas przesyłania. Nie należy także podawać żadnych danych dotyczących karty kredytowej drogą mailową. Żadne banki ani serwisy oferujące płatności online nie wymagają takiego sposobu podania danych.
   
 • W jakich sklepach korzystać w internecie z karty kredytowej
  Korzystać w internecie z karty kredytowej należy jedynie w sprawdzonych sklepach. W przypadku wątpliwości, co do sklepu, warto sprawdzić opinie innych internautów, na forach internetowych. Często też można znaleźć ostrzeżenia przed oszukańczymi praktykami sklepów. Dlatego zanim podejmie się decyzję o skorzystaniu z danego sklepu warto zrobić rekonesans. Bardzo zaniżona cena może stanowić pierwszy sygnał ostrzegawczy. Również w przypadku aukcji warto korzystać ze sprawdzonych portali.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!