Jak długo pracuje mózg po śmierci? Czy istnieje życie po śmierci? Ile bije serce po śmierci? Co najpierw umiera mózg czy serce?
Jak długo pracuje mózg po śmierci? Czy istnieje życie po śmierci? Ile bije serce po śmierci? Co najpierw umiera mózg czy serce?
30 sekund - to czas, po jakim mózg przestaje być aktywny. Po zatrzymaniu pracy serca, wtedy też tracimy świadomość - tak uważano do niedawna. Brytyjscy naukowcy zbadali ponad 2 tys. osób, które doświadczyły zatrzymania akcji serca i śmierci klinicznej. Ich wnioski są jednoznaczne: ludzie pozostają świadomi nawet do 3 minut po tym, jak ich serce przestaje bić.

40 proc, badanych przyznało, że pamięta pewne rzeczy po tym, jak stwierdzono u nich śmierć kliniczną.  2 proc, twierdzi, że doświadczyło eksterioryzacj czyli "wyjścia poza własne ciało". Najważniejszy dla badań był 57-latek, który dokładnie pamięta, co się z mm działo po tym, jak jego serce przestało pracować.  To pierwszy w pełni potwierdzony przypadek eksterioryzacji u pacjenta.

Kierujący przełomowymi badaniami dr Sam Parnia powiedział, że wcześniej takie doświadczenia uznawano za halucynacje lub złudzenia. Uważano, że występowały albo przed zatrzymaniem akcji serca albo po przywróceniu jego pracy. "W tym przypadku świadomość wydaje się pojawiać w ciągu 3 minut, kiedy serce nie bije" - stwierdził

 "To paradoksalne, gdyż mózg przestaje funkcjonować zwykle w ciągu 20-30 sekund po zatrzymaniu akcji serca i nie wznawia działania, aż serce ponownie bije"

"Szczegółowe wspomnienia świadomości | wzrokowej w tym przypadku były zgodne ze zweryfikowanymi wydarzeniami'- dodał naukowiec   

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!