Jak handlarze sprzedają samochody? Dlaczego nie kupować auta od handlarza? Jak oszukują komisy samochodowe?
Jak handlarze sprzedają samochody? Dlaczego nie kupować auta od handlarza? Jak oszukują komisy samochodowe?
Bezwypadkowy, garażowany z małym przebiegiem... Ale czy na pewno? Sprawdź, jakie triki stosują handlarze podczas sprzedaży samochodów:

1. Cofanie liczników to powszechna praktyka, a więc koniecznie przejrzyj dokumentację serwisową, wydruki przeglądów.  Często podrabia się książki serwisowe. Poproś więc o faktury i wydruki przeglądów. Handlarze często obszywają kierownicę, zakładają nowe gałki dźwigni zmiany biegów, aby wnętrze pasowało do cofniętego licznika. Zwróć więc uwagę na te elementy wyposażenia.

2. Sprzedawcy często pokazują nieznaczącą wadę auta, by ukryć poważniejsze usterki. Nie daj się nabrać! | Oglądaj uważnie pojazd i pytaj ! o wszystko, co cię zaniepokoi.

3. Nie daj się namówić na zaniżenie wartości auta na fakturze, gdyż konsekwencje grożą nie tylko ze strony Urzędu Skarbowego, ale też ubezpieczyciela - w postaci np. niższej kwoty za kradzież auta.

4. Zwróć uwagę na dane sprzedawcy - z jednego placu komisu często korzysta wielu handlarzy, którzy w razie usterek auta umieją sprawnie znikać.

5. Pilnuj, aby w umowie były dane sprzedawcy, nie poprzedniego właściciela. Unikniesz kłopotów, gdy okaże się, że auto ma wady.

6. Jeśli auto ma ważną polisę, sprawdź, czy została ona w całości opłacona. Często bowiem zdarza się, że handlarze uiszczają tylko pierwszą ratę.

7. Handlarz może podać się za osobę prywatną. Najłatwiejsza weryfikacja to wrzucenie w wyszukiwarkę numeru - może się okazać, że pojawi się przy ogłoszeniach wielu aut.

8. Sztuczny tłum i wywoływanie presji to stary i sprawdzony trik. Przy zakupie auta emocje zostaw w domu. Nie słuchaj opinii obcych spotkanych w komisie.

9. Jeśli w przypadku usterki handlarz chce opuścić kilkaset złotych i twierdzi, że to nic poważnego, to przed zakupem koniecznie zweryfikuj tę informację u zaufanego mechanika.

10. Jeśli auto odbierasz z komisu kilka dni po uiszczeniu zapłaty, dokonaj ponownych oględzin. Niektórzy handlarze wykorzystują ten czas na podmianę części.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!