Jak naprawić rozdarcie na skórze? Jak naprawić kanapę ze zniszczonym obiciem?
Jak naprawić rozdarcie na skórze? Jak naprawić kanapę ze zniszczonym obiciem?
Usunięcie rozdarcia na skórze wymaga od posiadaczy skórzanych mebli tylko kilku prostych kroków i wcale nie zajmuje dużo czasu. Często zdarza się, że właściciele skórzanych przedmiotów nie wiedzą, co zrobić w przypadku pęknięcia czy rozdarcia. Korzystają wtedy ze specjalnych, drogich usług. Nie wiedzą jednak, że przy użyciu kilku narzędzi, mogą sami usunąć rozdarcie na skórze.

 

 • Przygotowanie powierzchni i potrzebnych elementów
  Pierwszym krokiem do usunięcia rozdarcia na skórze jest przygotowanie powierzchni, która uległa zniszczeniu. Należy ją dokładnie oczyścić i odtłuścić. Aby nie narazić skóry na dodatkowe uszkodzenia, warto zaopatrzyć się w odpowiednie środki do czyszczenia tego materiału, które są dostępne w sklepach. Następnie należy przygotować łatkę, która będzie uzupełnieniem skóry. Powinna być większa niż rozdarcie o mniej więcej 1-2 centymetry. Ten element także musi zostać odtłuszczony i oczyszczony ze wszelkich zabrudzeń.
 • Łatanie i naprawa uszkodzeń
  Łatkę należy umieścić w środku rozdarcia. Jest kilka sposobów na to, aby przyczepić łatkę do reszty skóry, w zależności od szerokości i rozległości rozdarcia. Najprostszym sposobem, jednak nie zawsze trwałym, jest zastosowanie specjalnie dobranego środka, który spaja materiały. Może być to profesjonalny klej przeznaczony do napraw skórzanych, lub emulsja, która zastyga po nałożeniu. Produkty te są ogólnodostępne, a ceny zależne są od producentów. Zawsze musi być to środek do połączeń elastycznych, aby przy użytkowaniu sklejone części nie uległy osłabieniu. Należy pamiętać, iż tego typu substancje są zazwyczaj toksyczne i ostrożność w stosowaniu jest niezwykle istotna.
 • Zszywanie i klejenie
  Innym sposobem jest zszycie materiału. Pierwsze kroki są podobne- należy oczyścić i odtłuścić powierzchnię, a następnie wsadzić łatkę, która także powinna być odpowiednio przygotowana. Należy zszywać jedynie warstwę rozdartą, a potem uzupełnić luki między szwami specjalnym klejem do skóry. Kiedy środek do spajania powierzchni wyschnie, należy ostrożnie zdjąć szwy i delikatnie oczyścić ewentualne zabrudzenia. Kleje po wyschnięciu stają się przeźroczyste, więc spoiwo nie powinno być widoczne. Ta metoda jest dokładniejsza i bardziej trwała, pozwala na dokładniejsze zespolenie materiałów i stosowana jest przy bardziej rozległych uszkodzeniach.
 • Odpowiednia ochrona
  Po naprawieniu rozdarcia na skórze, warto zainwestować w odpowiednie impregnaty, które pomogą w przedłużeniu użytkowania skórzanych przedmiotów, będą zapobiegać kolejnym rozdarciom i uszkodzeniom. Ponadto będą chronić kolor, a materiał nie będzie się przecierać. Jak widać, rozdarcie na skórze można usunąć domowymi sposobami.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!