Jak odblokować kartę kredytową?
Jak odblokować kartę kredytową?
Istnieją trzy sposoby odblokowania karty kredytowej. Różnić się one mogą między sobą, ze względu na procedury zastosowane przez każdy z banków. Jakbyśmy się nie starali, to każdemu może zdarzyć się blokada karty kredytowej. Może to wynikać z błędnie wpisanego kodu PIN, zagubienia lub kradzieży karty. Proces blokady karty, jest najczęściej odwracalny. Wszystkie informacje na temat sposobów odblokowania karty kredytowej znajdziemy w dokumentach bankowych.

Wizyta w oddziale banku

Jednym ze sposobów zdjęcia blokady, jest wizyta w oddziale banku. Może to być dowolnie wybrany oddział. Nie jest wymagane, aby wszystkie formalności były załatwiane w oddziale, który kartę wystawił. Podstawowym dokumentem, jaki musimy zabrać jest dowód osobisty. Bez dowodu osobistego, pracownik banku odmówi nam udzielenia jakiejkolwiek informacji. W systemie bankowym będzie adnotacja zawierająca powód blokady karty kredytowej. Pozwoli to na szybsze załatwienie całej sprawy. Jeżeli karta została zablokowana z powodu błędnie wpisanego pinu, to proces jej odblokowania będzie stosunkowo łatwy. Możemy zostać poproszeni o podanie dodatkowych informacji, takich jak nazwisko panieńskie matki lub miejsce urodzenia.

Telefoniczne lub internetowe biuro obsługi

Coraz częstsze jest korzystanie z dobrodziejstw techniki. Również w sektorze bankowym coraz więcej spraw załatwimy nie wychodząc z domu. Począwszy od otwarcia rachunku, poprzez przelewy i dyspozycje, na sprawie odblokowania karty kredytowej skończywszy. System bankowy jest oczywiście odpowiednio zabezpieczony. Korzystając, z którego kolwiek kanału dostępu zostaniemy poproszeni o podanie dodatkowych informacji. Mogą być to takie informacje, jak te opisywane wyżej, w sytuacji podczas wizyty w banku. System również może wygenerować prośbę o podanie kodu z karty kodów, wskazania tokena, hasła smsowego lub wykorzystania karty chipowej.

Niespłacone zadłużenie

Sprawa się trochę wydłuży, jeżeli karta została zablokowana z powodu nieuregulowania należności wynikających z wykorzystania dopuszczalnego limitu karty. Zanim karta zostanie odblokowana, zostaniemy poproszeni o spłatę aktualnie wymaganej kwoty zadłużenia. Najlepiej jest dokonać wpłaty w oddziale banku, ponieważ zostanie ona natychmiast zaksięgowana. Przed wpłatą warto zasięgnąć informacji o wysokości wymaganej wpłaty. Bez uregulowania całości wymaganej sumy niemożliwe będzie odblokowanie karty kredytowej. Należy pamiętać, że zadłużenie wobec banku to nie tylko kapitał, ale też odsetki oraz ewentualne koszty dodatkowe. Jeżeli wpłaty dokonaliśmy w innymi miejscu niż bank wydający kartę, to należy okazać dowód wpłaty w oddziale. Może to przyspieszyć proces odblokowania, ale zależy to od procedur danego banku.

Zaginięcie karty kredytowej

Postępowanie w sprawach, kiedy karta kredytowa przestaje być w posiadaniu klienta, jest bardziej skomplikowane. W chwili zaginięcia karty, klient zobowiązany jest do powiadomienia banku o zaistniałej sytuacji. Konieczne jest również powiadomienie policji. Bank natychmiast blokuję kartę i wystawia jej duplikat. Gdy zaginiona karta jednak się odnajdzie, może nie być możliwości jej odblokowania. Jednak jeżeli duplikat nie został wystawiony, bank rozpoczyna procedurę odblokowania karty kredytowej. Będzie ona standardowym postępowaniem odblokowania karty kredytowej. Wyjątkiem może być wymóg okazania się kartą.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!