Jak podnieść wartość nieruchomości? Co wpływa na wartość domu? Jak wygląda wycena nieruchomości?
Jak podnieść wartość nieruchomości? Co wpływa na wartość domu? Jak wygląda wycena nieruchomości?
Malowanie, cyklinowanie, czy też wymiana armatury to jedne z podstawowych metod, na podwyższenie wartości domu, dla uzyskania wyższej ceny sprzedaży nieruchomości.

Podejmując decyzję o sprzedaży domu warto zastanowić się nad podjęciem dodatkowych prac konserwatorsko – modernizacyjnych. Związane one będą z określonymi kosztami, jednak będą one niewspółmiernie niskie w porównaniu z zyskami, jakie będzie można osiągnąć dzięki podwyższeniu wartości domu. Prace te, odpowiednio przeprowadzone, pomogą uzyskać wyższą cenę sprzedaży nieruchomości, ale również szybciej znaleźć potencjalnego klienta.

Podstawowe inwestycje
Klienci chcący kupić dom w pierwszej kolejności zwracają uwagę na takie elementy domu jak: podłogi, okna oraz drzwi. Dlatego warto rozważyć ich modernizację, bądź wymianę. W przypadku drewnianych okien należy zwrócić uwagę, czy nie zawierają przegniłych fragmentów, czy farba nie jest popękana. Jeżeli stan okna nie jest najlepszy, a szyby pęknięte warto rozważyć ich wymianę. Gdy okna są dobrej jakości warto zainwestować w ich odświeżenie poprzez malowanie, bądź lakierowanie. Te same zabiegi należy zastosować w przypadku drzwi. Dotyczy to zarówno drzwi wejściowych, jak i wewnętrznych. Zadbane drzwi wejściowe pomogą zrobić dobre wrażenie na potencjalnym kliencie. Bez względu na to jakiego typu podłogi znajdują się w domu, warto rozważyć ich modernizację bądź wymianę. Bardzo szybko i tanio można wymienić zniszczoną podłogę poprzez założenie wykładziny. W przypadku, gdy podłoga jest już pokryta wykładziną, należy ją odświeżyć poprzez zastosowanie odpowiednich środków czyszczących. Podłogę pokrytą płytkami można odświeżyć poprzez nałożenie nowej warstwy fugi. Zabieg ten jest szybki i niedrogi, a efekt natychmiastowy. Również podłogi drewniane wymagają działań pielęgnacyjnych. Parkiety można wycyklinować oraz pokryć nową warstwą lakieru. W przypadku dużych zniszczeń podłogi – wypaczone, zniszczone deski bardziej opłacalne będzie zainwestowanie w wymianę całej podłogi.

Modernizacja łazienki i kuchni
Kolejnymi elementami, na które klienci zwracają uwagę, to wyposażenie łazienki oraz kuchni, a także instalacja elektryczna. O ile wymiana całej instalacji elektrycznej jest kosztownym przedsięwzięciem, o tyle można zainwestować w wymianę gniazdek i włączników, które poprawią wizualnie nasze mieszkanie, a także sprawią, że będzie ono bezpieczniejsze. W przypadku wyposażenia łazienki oraz kuchni trzeba zainwestować w wymianę ceramiki oraz armatury. Dzięki temu zabiegowi pomieszczania zyskają na czystości oraz świeżości. Pozbędziemy się niechcianych zacieków oraz osadów.

Czyste mieszkanie
Zadbane i czyste mieszkanie potrafi podwyższyć wartość domu w podobnym stopniu, jak działania inwestycyjne, z tą różnicą, że prace te nie wymagają dużych nakładów finansowych. Posprzątane mieszkanie pomoże wywołać pozytywne wrażenie podczas prezentacji nieruchomości potencjalnemu klientowi. Warto zatem umyć podłogi i okna, powiesić czyste firanki, czy też utrzymywać ogólny porządek. Efekt czystości wzmocni zabieg odświeżenia ścian. Pamiętać jednak należy, by wybrać kolory, które rozjaśnią pomieszczenia i sprawią, że będą wyglądać przytulnie. Zrezygnować zatem należy z zimnych, przygnębiających barw.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!