Mocniejsze włoski usuniesz stosując pastą do depilacji, którą sama zrobisz. Delikatny meszek w okolicy ust czy na brodzie możesz rozjaśnić.

Niechciane wioski pojawiają się z powodu zmian hormonalnych w dojrzałym wieku. Poradzisz sobie z problemem, dzięki domowym zabiegom depilującym - me mieszaj większych ilości składników niż zalecane I nie trzyj zbyt by nie podrażnić delikatnej skóry twarzy.

DLA SKÓRY SUCHEJ

Preparat z gliceryną nie podrażni nawet przesuszonej cery. 2-3 łyżki soku z cytryny wymieszaj z  2 łyżkami cukru i gotuj na małym ogniu, aż masa zbrązowieje. Gdy przestygnie. dodaj pot łyżeczki gliceryny (w aptece, ok. 2 zl za 50 g). wymieszaj. Nałóż szpatułką lub trzonkiem łyżki "z włosem", przyłóż kawałek bawełnianej tkaniny lub papier pergaminowy i ze-rwij w kierunku „pod włos".

DLA TŁUSTEJ I MIESZANEJ

Białko z 1 jajka z 1 łyżką cukru i połową łyżki mąki kukurydzianej mieszaj aż do uzyskania pasty. Nałóż na całą twarz albo tylko w miejscu, gdzie masz wioski i zostaw do wyschnięcia. Po wyschnięciu z pasty zrobi się maska, która zerwiesz palcami. Ciągnij delikatnie. by nie uszkodzić skóry.

NA DELIKATNE WŁOSKI

Do garści maki razowej dodaj odrobinę wody, wymieszaj i rozprowadź mieszankę na twarzy. Masuj kolistymi ruchami - mąka wytrze drobne wioski, a mocniejsze osłabi.

NA SILNE OWŁOSIENIE

Zrób cukrową pastę do depilacji. Szklankę cukru zmieszaj z 1/2 szklanki wody (lej stopniowo, sprawdzając gęstość) i sokiem  z 1/2 cytryny. . Gotuj na małym ogniu (mieszaj, by cukier się nie przypalił), aż masa zmieni kolor na bursztynowy (ok. 20 minut). Dodaj łyżeczkę mocnego naparu rumianku (działa łagodząco - łyżkę suszu zalej tylko taką ilością wrzątku, żeby zioła spęczniały, zostaw na 5 min. odciśnij mocny napar) wymieszaj go z masą. Wyjmuj po odrobinie, ugniataj aż będzie przypominać plastelinę i nakładaj. Policz do 3 i zerwij. Znów ugnieć, nałóż i oderwij. Gdy masa jest za twarda, ogrzej w kąpieli wodnej, a gdy za miękka, poczekaj, aż ostygnie. Pastę rozprowadzaj .pod włos", zrywaj „z włosem” (odwrotnie niż przy zabiegu z gliceryną). Inna technika to turlanie” kulką w miejscu, gdzie rosną włoski - usuną się nawet najkrótsze. Resztki pasty zmyj ciepłą wodą.

UWAGA! Nie próbuj golenia. Sięgamy po tę metodę, bo jest szybka. Nie warto - skóra robi się szorstka. a włoski odrastają sztywniejsze.

Twoja Ocena