Jak przestać jeść słodycze?
Jak przestać jeść słodycze?
Zastanawiasz się jak przestać jeść słodycze? Powiem Ci dokładnie co należy zrobić, żeby to osiągnąć. Plus zdradzę Ci mój jeden największy sekret dzięki, któremu udało mi się właśnie nauczyć przestać jeść słodycze.

Moja dieta wyglądała tak, że jadłem praktycznie sam cukier, same węglowodany, same słodycze, Czyli jak to wyglądało? Wyglądało to tak, że praktycznie do 15 roku życia nie jadłem śniadań,  bo nie mogłem nigdy nic rano zjeść. Potem jak był obiad i było jakieś mięso, ziemniaki powiedzmy, czy tam frytki i jakieś warzywa, to oczywiście warzyw nie tykałem, bo były niesmaczne. Mięsa za bardzo nie lubiłem i jadłem po prostu same ziemniaki.  Po za takimi obiedzie,  jadłem jeszcze jakieś naleśniki, frytki, jakieś kanapki, dużo białego pieczywa,  bo było bardzo dobre  np. z dżemikiem.  do tego wszystkie wypadałoby to wszystko popić kolorowymi i smacznymi napojami.Potem między 15 a 20 rokiem życia,  to już trochę więcej jadłem pączków, jakiś drożdżówek. Drożdżówka z jogurtem pitnym to był mój podstawowy posiłek.

Niestety jak się na to popatrzy pod kątem makroskładników, to tak naprawdę oprócz cukru  nie było zbyt wiele dobrych składników.  Po jakimś czasie okazało się, że mam Hashimoto. No jak,  u faceta w wieku 20 lat Hashimoto? Zdarza się to niezwykle rzadko, ale jak widać zdarza się i nie wzięło się to znikąd.  Dzięki tej sytuacji  znacznie bardziej zacząłem o siebie dbać i znacznie bardziej poszerzać swoją wiedzę. Po 6 latach jestem już na zupełnie innym etapie, jeżeli chodzi o odżywianie  i dlatego powstaje ten artykuł, bo chciałbym podzielić się z wami swoją wiedzą.

Jak przestać jeść słodycze.

Z badań naukowych wynika,  że słodycze są dużo bardziej uzależniające niż kokaina.  Wydaje mi się, że dopiero teraz mogę powiedzieć, że jestem wolny od nałogu pożerania słodyczy, a więc przejdźmy do meritum:

Po pierwsze - nie przestawaj ich jeść i wcale tutaj nie żartuję. Przestań czynić założenia , że czegoś już więcej nie zjesz. Nikt z nas nie lubi zakazów, a  myśląc o zakazie jedzenia słodyczy, pieczywa czy makaronu, tylko niepotrzebnie napędzasz myśli o nich. Oczywiście, ze czekolada, cukierki czy lody to nie są zdrowe produkty, ale to nie oznacza,  że nie możesz już nigdy ich zjeść. Truciznę od lekarstwa różni tylko i wyłącznie dawka. Dla twojego zdrowia i dla twojego ciała to czy zjesz jedną czekoladę na tydzień, czy jedną czekoladę na dzień ma olbrzymie znaczenie. to właśnie jest ta dobra wiadomość: żeby schudnąć i wyglądać dobrze  nie musisz na stałe wyeliminować słodyczy. Masz przejąć kontrolę nad ich jedzeniem i gdy już zjesz lody na randce z partnerem, wróć od razu do swojego zdrowego planu jedzenia.

Po drugie - nie trzymaj ich w domu.  Trudno jest jeść zdrowo, jeśli jesteś otoczony przez fast foody i słodycze. Pamiętaj, aby nie magazynować ich w swojej kuchni czy też pracy. Kupowanie na zapas to też fatalny pomysł. Uchroni cię to przed nocnymi pokusami zjedzenia czegoś słodkiego i mało zdrowego. Najczęściej będziesz zbyt leniwy, by pójść do klepu po właśnie takie mało zdrowe zakupy.

Po trzecie - zaplanuj w diecie  słodkie posiłki.  Pamiętaj, aby to były posiłki typu  naleśniki z musem owocowym, ciastka,lody, czy też owoce jako przekąska pomiędzy głównymi posiłkami. Pamiętaj chodzi o ilość, a więc zaplanuj, ze zjesz jednego loda, kup go i zjedz w zaplanowanym czasie.  Bardzo ważne jest  też całokształt twojej diety. Z mojego doświadczenia widzę, że 90%niekontrolowanego spożycia mało zdrowych produktów nie wynika z winy osoby czy słabej motywacji, a właśnie ze źle zbilansowanej diety. Jeśli na co dzień dostarczasz za mało energii względem swojego zapotrzebowania, nie jesz 5 porcji warzyw i owoców,  masz za mało błonnika w diecie, to nie dziw się, że nie możesz powstrzymać się przed zjedzeniem czegoś extra słodkiego. Życie bez tony cukru, czekolady i przejadania się naprawdę istnieje.  To jest zdrowe życie. Mam nadzieję, że je wybierzesz

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!