Jak wybrać najlepsze konto oszczędnościowe?
Jak wybrać najlepsze konto oszczędnościowe?
Obecnie oferta kont oszczędnościowych z pewnością nie jest tak atrakcyjna jak była kilka lat temu. Jednak, jeśli posiadamy nawet małe nadwyżki środków finansowych, nie warto aby bezczynnie leżały na naszym koncie. Zdecydowanie korzystniej jest je wpłacić na rachunek oszczędnościowy, który łączy w sobie cechy zwykłego konta bankowego i lokaty. Zanim podpiszemy umowę warto jest najpierw sprawdzić aktualny ranking i dowiedzieć się więcej na temat tego produktu, aby faktycznie mieć z niego pożytek.

 Poniżej podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze najlepszego konta oszczędnościowego.

Swobodny dostęp do środków

Jeśli najważniejszym aspektem jest dla nas swobodny dostęp do naszych pieniędzy wybierzmy konto, na które środki mogą być wpłacane i wypłacane w dowolnym momencie bez groźby utraty odsetek. Większość banków oferuje rachunki oszczędnościowe, gdzie możemy wykonać tylko jeden darmowy przelew wychodzący. Za każdy kolejny należy zapłacić od 2 do nawet 10 złotych w zależności od banku. Wówczas musimy bardzo starannie planować nasze wypłaty, aby z całej transakcji nie wyjść na minusie.

Wysokie oprocentowanie

Jeśli zależy nam na tym, aby konto oszczędnościowe generowało nam całkiem pokaźny zysk powinniśmy poszukać takiego o najwyższym oprocentowaniu. Warto w tym celu sprawdzić aktualny ranking gdyż oferta kont oszczędnościowych jest bardzo zróżnicowana pod względem oprocentowania. Niektóre z nich oprocentowane są jedynie na 2%. Jednak można znaleźć również konta o oprocentowaniu 6%.

Koszty

Warto również poszukać kont darmowych, wówczas nasz zysk będzie relatywnie wyższy a my nie będziemy musieli martwić się o to by regularnie wpłacać na nie środki. Na szczęście większość banków nie pobiera opłat za otwarcie i prowadzenie konta, jednak część z nich pobiera opłaty za wszystkie przelewy i dodatkowe usługi. Przestudiujmy dokładnie tabele opłat i prowizji zanim podejmiemy ostateczną decyzję.Przy wyborze najlepszego konta oszczędnościowego jest jeszcze kilka elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Należą do nich: częstotliwość kapitalizacji, dodatkowe usługi jak programy rabatowe, ryzyko utraty odsetek, czy możliwość zarządzania kontem przez Internet.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!