Jak wyjaśnić dziecku, czemu najzdrowiej jest pić wodę? Jak rozmawiać w sklepie przy półce ze słodkimi napojami?
Jak wyjaśnić dziecku, czemu najzdrowiej jest pić wodę? Jak rozmawiać w sklepie przy półce ze słodkimi napojami?
Jak wyjaśnić dziecku, czemu najzdrowiej jest pić wodę? Jak rozmawiać w sklepie przy półce ze słodkimi napojami? Oto kilka podpowiedzi.

Zapewne wiecie, że picie wody jest najzdrowszym sposobem gaszenia pragnienia. Wody potrzebujemy, by dobrze funkcjonowały narządy wewnętrzne, skóra i mózg, by zachować równowagę elektrolitową, prawidłowo trawić. Woda nie zawiera szkodliwych dodatków, powodujących próchnicę, otyłość, nadciśnienie, nadmierne pobudzenie. Tylko jak to wyjaśnić dziecku, gdy w sklepie domaga się kupna butelki ze słodkim płynem?

Zastosuj metody negocjacji Powiedz: „Widzę, że chcesz słodkie picie, tak?" i spokojnie poczekaj na odpowiedź. Powtórz ją swoimi słowami, np. „Chcesz ten napój?" „Chce ci się pić"

• Dlaczego?

Jeśli chcesz, by dziecko zdobyło dobry nawyk picia wody, nie możesz wydawać mu polecenia, stosować zakazów czy nakazów. Musisz sprawić, by ono było przekonane do tego, co mu proponujesz. Na początek musisz je zrozumieć - bez tego nie pójdziecie dalej.

Powiedz, że kupisz dziecku wodę, bo chcesz, żeby piło to co zmowę.

Zależy ci na tym, by miało zdrowe ząbki, zdrowy brzuszek, było spokojne i silne.

Dlaczego?

Mów o tym, czego ty chcesz. Dla dziecka to jest czytelny komunikat. Nie przekonuj, że „trzeba" albo „powinno się" - to dla niego abstrakcja.

Pewnie dziecko będzie protestować, dlatego przygotuj argumenty.

Spokojnie wysłuchaj malca, a potem powtórz, i dlaczego picie wody jest dla ciebie ważne. B Pamiętaj, że dobre negocjacje opierają się na \ zasadzie wygrana-wygrana. Zadbaj, by dziecko  nie czuło się przegrane. Może kupicie jego ulubione owoce i zjecie na podwieczorek?

• Dlaczego?

Owoc jest zawsze zdrowszy niż napój owocowy. Dzięki zawartości błonnika, który wspiera trawienie, zjedzenie owocu nie powoduje tak niekorzystnego skoku cukrowego, jak w przypadku słodkiego napoju.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!