Jak znaleźć dom bez agenta nieruchomości? Jak pozyskać oferty nieruchomości?
Jak znaleźć dom bez agenta nieruchomości? Jak pozyskać oferty nieruchomości?
Jeżeli chcemy znaleźć dom bez agenta nieruchomości, możemy zaoszczędzić dużo pieniędzy, ale musimy być przygotowani na spory wysiłek związany z poszukiwaniami i kupnem domu. oszukiwanie nowego domu dotyczy zarówno osób młodych, które dopiero zaczynają samodzielne życie i zakładają rodziny, jak i starszych, które mają już gdzie mieszkać, ale chcą się przeprowadzić w inne miejsce, ze względu na różne okoliczności.

Niezależnie od powodu, jest to zawsze wydarzenie niezwykle kosztowne. Dlatego każdy w takiej sytuacji szuka oszczędności, a wbrew pozorom nie jest to takie proste. Najłatwiejsza metoda to znaleźć dom bez agenta nieruchomości, gdyż unikamy płacenia prowizji pośrednikowi. Jednak samodzielne poszukiwanie nie należy do najłatwiejszych zadań.

Gdzie szukać?
Większość ogłoszeń, na jakie natkniemy się w prasie, czy na stronach internetowych jest zamieszczana przez agencje nieruchomości. Anonse takie powinny mieć adnotację, iż zamieścił je pośrednik. Dlatego też takich ogłoszeń powinniśmy unikać. Warto za to zwracać uwagę na anonse, w których wyraźnie zaznaczone jest sformułowanie „bezpośrednio”. W prasie takich ogłoszeń jest stosunkowo mało, ze względu na opłaty, które dla osoby prywatnej mogą być poważnym wydatkiem. Jednak w internecie bez problemu znajdziemy takie oferty. W ostatnim czasie pojawiły się całe serwisy, które zawierają ogłoszenia tylko i wyłącznie od osób prywatnych. Chcąc zwiększyć szanse, możemy również sami zamieścić ogłoszenie, iż chcemy znaleźć dom bez agenta nieruchomości. Kolejnym sposobem jest zasięgnięcie informacji u znajomych, czy ktoś nie chce sprzedać domu oraz prośba do nich, aby przekazali innym informację o naszych poszukiwaniach. Jeżdżąc po mieście warto również zwrócić uwagę na banery z adnotacją „bezpośrednio”, rozwieszane przy obiektach wystawionych na sprzedaż.

Czego się spodziewać?
Jeżeli chcemy znaleźć dom bez agenta nieruchomości musimy przygotować się na szereg utrudnień. Po pierwsze jest to przedsięwzięcie czasochłonne i wymagające systematyczności. Należy bowiem regularnie przeglądać ogłoszenia prasowe i te zamieszczane w internecie. Poszukiwania takie wiążą się z kosztami, chociażby związanymi z rachunkami za telefon. Biorąc jednak pod uwagę oszczędności jakie zyskamy omijając prowizję, której zażądał by agent nie powinno to stanowić problemu.Kolejnym aspektem, na który musimy być gotowi to fakt, iż sprzedający nie będzie skłonny, aby znacznie obniżyć cenę swojej nieruchomości. Skoro nie zdecydował się skorzystać z usług biura, to znaczy, że każdy grosz jest dla niego ważny i ewentualne negocjacje mogą być bardzo trudne. Musimy również spodziewać się, że opis nieruchomości z ogłoszenia może być diametralnie różny od tego co zastaniemy na miejscu. W przeciwieństwie do ofert zamieszczanych przez pośredników, tych nikt nie weryfikuje. Na koniec warto poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą przepisów prawnych związanych z transakcją. Powinniśmy zwrócić uwagę na dokumenty, z którymi się zetkniemy (umowa przedwstępna, wyciąg z księgi wieczystej, zaświadczenie o zameldowaniu) i przeanalizować je przed podpisaniem czegokolwiek ze sprzedającym.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!