Jak zrobić loki domowym sposobem? Jak zrobić sobie naturalne loki? Jak uzyskać efekt grubych loków? Na co najlepiej kręcić włosy?
Jak zrobić loki domowym sposobem? Jak zrobić sobie naturalne loki? Jak uzyskać efekt grubych loków?  Na co najlepiej kręcić włosy?
Uzyskanie bujnych i trwałych loków jest zadaniem dość łatwym, ale wymaga gimnastyki rąk i wprawy.

Uzyskanie loków na wilgotnych włosach:

• loki robimy za pomocą wałków, papilotów lub klipsów, a skręt utrwalamy pianką, żelem lub kremem podkreślającym skręt. Najbardziej regularne loki uzyskuje się, nawijając włosy na wałki lub na palec i przypinając pasmo klipsem. Papiloty tworzą nieregularne pukle o sporej objętości.

Uzyskanie loków na suchych włosach:

•    warto wykorzystać lokówkę, prostownicę lub termoloki - aby uzyskać trwały efekt przed nawinięciem należy spryskać pasmo odrobiną lakieru elastycznie utrwalającego lub sprayu ułatwiającego modelowanie. Użycie sprayu gwarantuje, że toki będą wyglądały bardziej naturalnie. Bardzo ważną sprawą jest, by po zsunięciu pasma włosów z elementu grzejnego przytrzymać je zw nięte aż ostygną i dopiero potem rozwinąć i lakierować. W ten sposób utrwalone loki będą się dłużej utrzymywały na głowie. Duża ilość lakieru nie pomoże, a jedynie obciąży pasma i sprawi, że będą one sztywne i nienaturalne;

•    jeżeli zależy nam jedynie na lekkich falach i większej objętości, to najlepiej użyć termoloków. Nagrzewające się wałki szybko skręcą włosy i nadadzą im dynamizmu. Dla wielbicielek artystycznego nieładu z krótkim włosem są niezastąpione.

Dobrze nawinięte, ładnie podniosą włosy od nasady i ułatwiają dalszą stylizację. Ich użycie jest bardzo łatwe.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!