Jak zrobić świąteczny stroik z wykorzystaniem witek brzozowych?
Jak zrobić świąteczny stroik z wykorzystaniem witek brzozowych?
Aby lepiej wczuć się w klimat zbliżających się świąt, proponujemy wykonać prostą ozdobę, którą z powodzeniem można powiesić na drzwiach wejściowych, jak również ustawić na świątecznym stole. Jej wykonanie jest niezwykle proste, a efekt końcowy ucieszy każde oko. Tak więc wybieramy się na spacer i kolekcjonujemy potrzebne rzeczy.

Potrzebujesz

- przynajmniej 5 witek brzozowych o długości jednego metra (taka długość wystarczy do zrobienia wianka wielkości talerza)

- kilka gałązek z igłami (np. świerk)

- szyszki

- choinkowe ozdoby

- sznurek lub drut

Stroik bożonarodzeniowy

Brzozowe witki powinny być świeże, tzn. zerwane z żywego drzewa lub z takiego, które niedawno zostało ścięte. Jeżeli długo leżały, to będą zbyt łamliwe, żeby je wyginać. Witki nie muszą być pojedyncze i nic nie przeszkadza, jeśli będą miały poboczne gałązki. Związujemy je drucikiem za najgrubsze końce. Resztę wyginamy w taki sposób, by powstał nam okrąg i przywiązujemy do wcześniejszego wiązania. Kolejnym drutem obwiązujemy podstawę stroika, aby wszystkie gałązki równo się trzymały ze sobą.

Do tak powstałego wianka wplatamy świerkowe gałązki, a za pomocą kolejnych drucików doczepiamy szyszki i przeróżne ozdoby. Zjawiskowo będzie wyglądał stroik, do którego dodamy również gałązki ostrokrzewu. Można go także udekorować brokatem, sztucznym śniegiem lub lampkami.

Na koniec wystarczy położyć stroik na stole, a w jego środkowej części ustawić świeczkę bądź małą choinkę. Można go również przywiesić do drzwi. I wcale nie trzeba do tego używać gwoździ, bo wystarczy kupić w sklepie z AGD wieszaczki np. do wieszania ręczników, które przykleja się do płaskich powierzchni. Kosztują około 2 zł i nie będą widoczne spod ozdoby. Po świętach wystarczy je odkleić.

Oczywiście wianki można zrobić większe lub mniejsze – wedle potrzeby.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!