Wiele kobiet marzy o idealnej sylwetce, w której będą się dobrze czuły i rewelacyjnie prezentowały. Z tego względu panie niejednokrotnie podejmują próby zrzucenia zbędnych kilogramów, niestety jak się często okazuje- bezskutecznie. Wynika to przede wszystkim z kilku podstawowych błędów, które popełniamy podczas stosowania kuracji.

Jeżeli już zdecydowałaś, jaka dieta będzie dla Ciebie odpowiednia, nie pozostaje nic innego, jak rozpocząć jej stosowanie. Niestety decyzja o odchudzaniu jest dopiero początkiem sporego trudu, który nas czeka. Pisałam już o problemach związanych ze stosowaniem diet teraz czas na opisanie ogólnych zagadnień. Jeżeli chcesz, aby dieta faktycznie dała oczekiwane efekty, unikaj tych oto pułapek:

1. Spożywanie 3 posiłków dziennie – jest to podstawowy błąd, popełniany przez osoby marzące o zgrabnej sylwetce. Należy wykluczyć ten mit ze swojej diety i rozpocząć spożywanie ok. 5 posiłków dziennie, które powinny być jedzone w odstępie ok. 3-4 godzin.

2. Ograniczenie przyjmowania płynów - poprzez ich ograniczenie Twój organizm staje się uboższy w wodę, przez co możesz stać się rozdrażniona bądź osłabiona. Pamiętaj o tym, że w diecie nie chodzi o pozbycie się wody, ale o utratę zbędnej tkanki tłuszczowej, którą zapewnia wypijanie ok. 2 litrów wody dziennie.

3. Brak ruchu – regularne ćwiczenia są kluczem do sukcesu, jednak wiele osób z nich rezygnuje, ponieważ wydają się niepotrzebne i męczące. Zdecyduj się na wybranie dyscypliny, której uprawianie zawsze było dla Ciebie przyjemnością. Nie musisz katować się na siłowni ani robić wielu serii brzuszków dziennie- wystarczy, że będziesz jeździć na rowerze, pływać lub po prostu dużo spacerować.

4. Zamiana najważniejszych posiłków na przekąski - pamiętaj, że zastępowanie pełnowartościowych dań szybkimi przekąskami daje bardzo złe efekty. Przekąski w postaci paluszków bądź słodyczy zapewniają przez chwilę wrażenie sytości, jednak to wrażenie po ich zjedzeniu szybko znika i znowu pojawia się głód. Aby pozbyć się zbędnego tłuszczyku postaraj się zrezygnować z podjadania, a nie głównych posiłków.

5. Głodówka - jest to fatalne rozwiązanie, ponieważ prowadzi do osłabienia organizmu, braku odpowiednich składników odżywczych oraz w późniejszym czasie może łączyć się z efektem jo-jo. Efekt ten jest najczęstszym następstwem nieprawidłowego odchudzania – czasem powoduje nie tylko powrót do poprzedniej, niepożądanej wagi, ale również jej zwiększenie.

6. Karanie się za wykroczenie poza zasady diety - jeżeli zjesz pyszne ciastko nie rób sobie wyrzutów, ponieważ każdy z nas ma chwile słabości podczas odchudzania.

Twoja Ocena