Jakie są choroby weneryczne? Jak zapobiegac chorobą wenerycznym? Jaka jest najgorsza chorobą weneryczną?
Jakie są choroby weneryczne? Jak zapobiegac chorobą wenerycznym?  Jaka jest najgorsza chorobą weneryczną?
Sex jest jedną z najprzyjemniejszych rzeczy, jakich doświadczyć możemy w naszym życiu. Przyjemność intymnego obcowania z drugim człowiekiem daje satysfakcję i spełnienie. Jednak, żeby radość ta nie została w żaden sposób zakłócona, należy kochać się rozsądnie i odpowiedzialnie.

Ważne jest, by zabezpieczyć się przed wszelkimi chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jeden szybki numerek z przypadkowym partnerem bez prezerwatywy, skończyć się może bardzo poważnymi konsekwencjami. Co konkretnie nam grozi przy niezabezpieczonym seksie? Oto lista czyhających  zagrożeń.

Czy można wyleczyć choroby weneryczne?

Przypadłości, jakich nabawić się możemy podczas nieodpowiedzialnych zabaw łóżkowych znane są jako choroby weneryczne. Znamy je od wieków i od wieków tak samo się ich boimy. Czy jest czego? Zdecydowanie tak. Konsekwencje dla zdrowia, w przypadku zarażenia się którąkolwiek z nich mogą być bardzo uciążliwe i ciężkie, bądź niemożliwe do wyleczenia.

Czy można zarazić się choroba weneryczna w toalecie?

Choroby weneryczne to choroby przenoszone drogą płciową, którymi zarazić możemy się  podczas stosunku seksualnego, a więc Siadanie bezpośrednio na desce w toalecie ogólnodostępnej nie powinno prowadzić do zarażenia się chorobą weneryczną. Choroby dzielimy na cztery podstawowe grupy: choroby bakteryjne – takie, jak kiła, czy rzeżączka; wirusowe – m.in. WZW typu B, grzybicze oraz pasożytnicze. Do zakażenia każdą z nich dojść może zarówno podczas klasycznego stosunku waginalnego, jak i podczas seksu analnego, bądź, w wielu przypadkach także oralnego. Za każdym razem, gdy dochodzi do wymiany płynów ustrojowych z przypadkową (bądź nieprzypadkową) osobą, istnieje szansa na zakażenie. Podstawowym sposobem na zmniejszenie ryzyka jest oczywiście prezerwatywa – blokuje ona transmisję choroby przy stosunku analnym oraz klasycznym. Dlatego też, decydując się na przypadkowy seks z nieznaną sobie osobą, należy zawsze stosować zasadę ograniczonego zaufania i, nawet na rzecz zmniejszenia własnej przyjemności, wybrać prezerwatywę. Gdy zaś po takiej przygodzie, zaczniemy odczuwać jakieś nieprzyjemne objawy takie, jak na przykład: swędzenie i pieczenie okolic intymnych, ogólne osłabienie organizmu, czy też zauważymy krostki, bądź owrzodzenia; powinniśmy natychmiast udać się do lekarza, którzy pomoże się pozbyć problemów.

Jakie są choroby weneryczne?

Choroby weneryczne podzielić możemy na dwie grupy – do pierwszej zaliczyć możemy te „lżejszego kalibru”, a więc takie, które są mniejszym zagrożeniem dla naszego organizmu. Drugą grupę zaś stanowią te choroby, które są trudne do wyleczenia i stanowią ogromny problem dla ludzkiego zdrowia. Do pierwszej grupy zaliczyć możemy między innymi wszy łonowe, infekcje grzybicze, świerzb, czy też opryszczkę, a więc choroby, które wykazują głównie objawy dermatologiczne. Ich leczenie jest stosunkowo proste – wymaga przyjmowania odpowiednich antybiotyków, zachowania podwyższonej higieny oraz zaprzestania stosunków seksualnych na czas leczenia.

Znacznie trudniejsze do wyleczenia są choroby weneryczne takie, jak choćby kiła, czy rzeżączka. Ta pierwsza znana jest w Europie już od piętnastego wieku. Syfilis już wtedy budził przerażenie, przede wszystkim ze względu na sposób, w jaki deformuje ciało. W pierwszym stadium choroby, pojawia się owrzodzenie na ciele – najczęściej w okolicach intymnych, a potem proces martwicy skóry zaczyna postępować. Co gorsza, bakterie wywołujące kiłę mogą także przenosić się do układu nerwowego i w konsekwencji wywołać zapalenie opon mózgowych, bądź inne poważne konsekwencje. Leczenie kiły wymaga terapii antybiotykami i trwać może latami.

Kiła, pomimo swojego groźnego przebiegu, nie jest dziś jednak największym zagrożeniem, będącym konsekwencją przypadkowego seksu. Zdecydowanie bardziej obawiać się trzeba zakażenia wirusem HIV, WZB oraz HPV. Za tymi skrótami kryją się jedne z najpoważniejszych chorób XXI wieku, z którymi współczesna medycyna nie umie skutecznie walczyć: AIDS, żółtaczka oraz rak. O ile klasyczne schorzenia weneryczne są w pełni wyleczalne, o tyle pozbycie się z organizmu retrowirusa HIV, czy też wyleczenie wątroby z żółtaczki jest wręcz niemożliwe. I to właśnie te trzy wirusy powinny być największą przestrogą przed nieodpowiedzialnym seksem z przypadkowo poznaną osobą.

Prezerwatywa – tak niewiele trzeba, by zabezpieczyć się przed ewentualnymi konsekwencjami chorób przenoszonych drogą płciową. Jej założenie może uratować zdrowie, a nawet życie. Jeśli więc nie chcemy ryzykować, warto poświęcić odrobinę przyjemności, by seks nie niósł za sobą nieprzyjemności.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!