Kiedy jest najlepszy czas do zajścia w ciążę?
Kiedy jest najlepszy czas do zajścia w ciążę?
Nie ma jakiegoś „idealnego" czasu do zajścia w ciążę. Płodność jest różna u różnych osób, choć zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn osiąga swój szczyt w wieku około 24 lat. Obecnie wiele kobiet opóźnia zajście w ciążę aż do osiągnięcia lat trzydziestu lub nawet czterdziestu, tymczasem z chwilą przekroczenia 35. roku życia znajdują się w strefie zwiększonego ryzyka pojawienia się komplikacji, takich jak nadciśnienie tętnicze w czasie ciąży.

Kiedy właściwie jest najlepszy czas do zajścia w ciążę?

Istnieje wówczas także wyższe ryzyko zaburzeń chromosomowych u płodu, takich jak zespół Downa. Jednakże większość kobiet powyżej 35. roku życia będzie miało pomyślny przebieg ciąży. Ważne jest, by zagrożenia związane z wiekiem dostrzegać we właściwych proporcjach, ale też szukać medycznej porady, jeżeli tylko masz jakieś szczególne obawy.

Ten „najlepszy" czas do zajścia w ciążę w przeważającym stopniu będzie zależał od tego, co jest najlepsze dla ciebie i twojego partnera, biorąc pod uwagę to wszystko, co dzieje się w życiu obydwojga z was.

Jak szybko zajdę w ciążę?

W przypadku kiedy ty i twój partner odbywacie regularnie stosunki bez stosowania środków antykoncepcyjnych, wówczas, jak wskazują statystyki, co najmniej 8 z każdych 10 normalnie płodnych par doczeka się poczęcia w okresie 12 miesięcy od rozpoczęcia „prób" jego uzyskania, a u 19 spośród 20 takich par dojdzie do poczęcia w obrębie dwóch lat odbywania stosunków bez zabezpieczenia. W rzeczywistości szansa poczęcia jest największa w czasie pierwszego miesiąca waszych „prób": jedna trzecia do jednej czwartej liczby par, odbywających regularne stosunki bez zabezpieczenia, uzyska poczęcie już w pierwszym miesiącu.

Co może zmniejszyć moje szanse na zajście w ciążę?

By zajść w ciążę, trzeba - co jest oczywiste - mieć regularne kontakty seksualne. Jeżeli masz takie kontakty, to istnieją trzy czynniki mogące zmniejszyć twoje szanse na zajście w ciążę:

•    nieregularność owulacji (produkcji komórki jajowej) lub jej brak,

•    uszkodzenia jajowodów (co uniemożliwia transport komórki jajowej do macicy),

•    zmniejszona liczba plemników lub plemniki ze zmniejszoną zdolnością do zapłodnienia jaja.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!