Metody oraz skutki uboczne powiększania piersi. Jak powiększyć piersi bez użycia skalpela?
Metody oraz skutki uboczne powiększania piersi. Jak powiększyć piersi bez użycia skalpela?
Coraz częściej operacje plastyczne stają się normą w naszej społeczności. Kiedyś poprawianie swojej urody było definitywnie nie do przyjęcia, natomiast dzisiaj nikogo już nie dziwi fakt odsysania tłuszczu, powiększania ust czy piersi. Dzieje się tak również dlatego, że na światową skalę, nie kryjąc się przed mediami, robią w ten sposób również celebryci.

 Wiele kobiet marzy o ustach Angeliny Jolie, czy figurze Ani Rubik. Jednak czy takie operacje są konieczne? Z jak dużym ryzykiem się wiążą? Na takie i podobne pytania postaram się odpowiedzieć na podstawie operacji powiększania biustu.

Skutki uboczne powiększenia piersi.

Rozważając operacje piersi, jako pierwsze musimy pamiętać o tym, że jest to zabieg i ingerencja w nasz organizm. Jak każda operacja wiąże się z ryzykiem, mimo że to ryzyko jest o wiele mniejsze niż przy na przykład operacji serca. Mimo zagrożenia, bardzo wiele kobiet się na nią decyduje. Operacja powiększania biustu stała się bowiem najczęściej wykonywaną ze wszystkich operacji plastycznych na całym świecie. Dzięki niej możemy zmienić nie tylko wielkość, ale i kształt piersi. Ma to miejsce poprzez jeden z trzech sposobów: nacięcie wokół brodawki, wzdłuż fałdu piersiowego, bądź też pod pachą. Wybór metody jest uzależniony od tego, jaki efekt chcemy uzyskać i dobierany indywidualnie po rozmowie z lekarzem chirurgiem.

Jak już zostało wspomniane, powiększanie biustu jest zabiegiem, który może powodować powikłania, zresztą, jak każdy inny zabieg. A jakie to mogą być następstwa? Otóż, po operacji piersi może nastąpić jej twardnienie i obkurczanie wokół brodawki. Pojawia się wtedy twardniejący guzek, który należy usunąć, również poprzez ingerencję chirurgiczną. Jednakże, poprzez zastosowanie odpowiedniej protezy i dobranie metody nacięcia można tego uniknąć.

Kolejnym następstwem może być krwawienie pooperacyjne, z którego ryzykiem wiąże się każdy zabieg. Jego leczeniem zajmują się antybiotyki. Wiele kobiet zastanawia się nad tym, czy powiększony biust może powodować rozwijanie się raka piersi, bądź też problem w jego diagnozowaniu. Otóż kwestia ta przez długi czas była sporna, jednak zostało udowodnione, że jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Jak powiększyć piersi bez użycia skalpela?

Ale czy istnieją tylko metody sztuczne powiększania piersi? Często słyszy się o tabletkach i kremach, które powiększają biust. Prawda jest taka, że powiększyć piersi może tylko zabieg, natomiast wszystkie reklamowane leki, kremy, maści itp. poprawiają po prostu jego wygląd. Kremy zawierają w swoim składzie silikon, który unosi piersi oraz je ujędrnia, dlatego też mamy wrażenie, że biust staje się większy. Podobnie działają wszelkie sprzedawane na rynku tabletki. Oczywiście mowa tu o wszelkich reklamujących się tabletkach ziołowych.

Inna sprawa to tabletki hormonalne, jednak nie poleca się ich przyjmowania tylko po to, aby powiększyć piersi i wyleczyć kompleksy. Pomimo, że w pierwszej chwili mogą one okazać się pomocne, za kilka lat mogą wyjść wszelkie skutki uboczne tych leków. Hormony to nie cukierki, które można przyjmować dla zabawy i należy o tym bezwzględnie pamiętać. Chcąc uzyskać efekt większego biustu należy, wraz z używaniem kremów, które w pojedynkę nie dają zamierzonych efektów, po prostu ćwiczyć. Jest wiele ćwiczeń, które poprawiają wygląd biustu, dbają o ukrwienie tego organu, oraz pozostawiają je elastyczne. Z tym, że tutaj liczy się systematyczność.

No dobrze, jak poprawić bądź powiększyć piersi już wiemy, ale może najpierw warto by było zastanowić się, dlaczego osoba, która już na to się decyduje, chce to zrobić. Nie myślę tutaj o stosowaniu kremów, czy też ćwiczeń, ponieważ powinna robić to każda kobieta, przecież każdej z nas zależy, aby się podobać. No właśnie, i może tutaj właśnie tkwi cały wątek. Większość pań tak naprawdę nie chce robić tego dla siebie, ale dla swoich partnerów.

Wielokrotnie pewnie zdarza się nam obserwować swoich partnerów, narzeczonych czy mężów, którzy wzdychają do „biuściastych” celebrytek. Pierwszą taką gwiazdą, która się pojawiła, była Pamela Anderson. Stała się idolką nie tylko mężczyzn, ale i kobiet. Panie widząc jak panowie za nią spoglądają, chciały ich zadowolić poprzez próby dorównania jej. To właśnie nieustająca walka o doskonałość, o przypodobanie się innym, o samozachwyt wprowadziły kobiety do gabinetów chirurgii plastycznej.

Wiele pań decyduje się również na operację po ciąży. Zaniedbane piersi stają się jej kompleksem, wstydzi się ich przed samą sobą, jak i przed mężem. Ale nie o to przecież chodzi. Bycie naturalną jest piękne i nikt nie ma prawa mówić drugiemu człowiekowi, żeby coś w sobie zmienił chirurgicznie. Dlatego decyzja o powiększaniu piersi musi być przemyślana, świadoma i nasza własna, bez sugestii otoczenia.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!