Zaczynają się porządki, kupowanie prezentów, wysyłanie kartek... Oto, co możesz zrobić, by mimo zapracowania przywitać święta w dobrej formie.

W ciągu dnia rób sobie przerwę, by pomyśleć o... czubku własnego nosa.

A dokładnie o powietrzu, które go dotyka podczas wdechu. Postaraj się. by obchodził cię tylko ten niewidzialny powiew. Możesz go sobie wizualizować - jako błękitny obłoczek, przezroczyste. lekkie kropelki lub w jakikolwiek inny (ale przyjemny!) sposób. Już po upływie 3-5 minut poczujesz się odprężona, a równocześnie poprawisz swoją zdolność do spokojnej koncentracji.

Pij „mleko" daktylowe lub rodzynkowe.

To ajurwedyjskie sposoby na stres. 2-3 suszone daktyle zalej przegotowaną, ostudzoną wodą - powinna je tylko zakryć. Odstaw na cały dzień. Wieczorem dolej do płynu 1 szklankę mleka i gotuj wolno (razem z daktylami), aż objętość zmniejszy się o połowę; ostudź, dodaj I łyżkę miodu naturalnego. Wypij mleko i zjedz daktyle godzinę przed snem. Możesz, również umyć w ciepłej wodzie 1 łyżkę czarnych rodzynek i tak samo pogotować je w mleku, a potem zjeść i wypić napój mleczno-rodzynkowy.

Obejmuj poszczególne palce.

 W krajach Dalekiego Wchodu uważa się, że każdy palec odpowiada za jakieś negatywne doznanie: kciuk za zamartwianie się. palec wskazujący za lęk. środkowy - wściekłość, serdeczny - smutek, mały - rozgoryczenie Obejmuj każdy po kolei kciukiem i palcami drugiej dłoni, a już po kilku dniach stosowania tej metody w twoim samopoczuciu może zajść pozytywna zmiana.

Czerp spokój z kamieni szlachetnych.

 Zwolennicy ich stosowania uważają,że mają one zdolność magazynowania, pochłaniania i wypromieniowywania energii. W odzyskaniu równowagi emocjonalnej pomoże  ci np.cytryn. Najpierw opłucz go pod strumieniem zimnej wody. Potem zalej wodą do połowy szklanki i odstaw na 12 godzin. Następnie połóż na cały dzień na parapecie od słonecznej strony. Po upływie lego czasu rozpyl wokół siebie cytry nowy el i ksi r. U łóż się na plecach, a na środku splotu słonecznego u mieść cytryn. Pozostań w tej pozycji przez. 20 minut, oddychając równo i spokojnie.

Nacieraj się olejem sezamowym.

To oczyszcza ciało z toksyn, a psychikę z. negatywnych emocji. 1/4 filiżanki oleju wlej do małej butelki i ogrzej w garnku z gorącą wodą. Nacieranie zacznij od skóry głowy - wmasuj w nią okrężnymi ruchami ok. 1 łyżkę oleju. Potem czas na małżowiny uszne.zwłaszcza ich tylną stronę - tu ruchy są podłużne. Następnie czoło - przesuwaj po nim pionowo na zmianę płaskie dłonie. Na skroniach i policzkach rób okrężne ruchy. Brodę masuj pionowo płaską dłonią. Następnie środkowymi palcami wmasuj olej wzdłuż nosa. Wokół oczu zatocz kręgi od zewnątrz, do wewnątrz. Masaż szyi wykonaj na przemian dwiema dłońmi od góry do dołu. Natrzyj olejem całe ciało, pamiętając o okrężnych mchach w okolicy stawów (np. kolanowych). Taki masaż stosuj po kąpieli przed snem, nawet codziennie.

Twoja OcenaFacebook Conversations