Gdy lekarz zdiagnozuje raka u nas lub bliskiej osoby, jesteśmy gotowi oddać wszystko, aby udało się powstrzymać chorobę. Oszuści to wykorzystują.

Pieniądze nie są ważne, gdy walczymy o życie bliskich. I podczas gdy lekarze, zgodnie z etyką lekarską, muszą informować o złych rokowaniach w chorobie, oszuści obiecują ozdrowienie. Wiedzą, jak dotrzeć do chorych - ogłoszenia o cudownych specyfikach znajdziemy na przystankach przy placówkach onkologicznych. w skrzynkach pocztowych, broszurki rozdawane są w sklepach. Czytamy w nich, że firmy farmaceutyczne celowo blokują informacje o naturalnych terapiach, ponieważ straciłyby dochód ze sprzedaży leków. A ..światowej sławy medycy opowiadają o przestarzałych metodach leczenia konwencjonalnego. Ale reklamowane przez nich tera pie są nieskuteczne i groźne!

PREPARATY ODTRUWAJĄCE ORGANIZM

• Są reklamowane jako skuteczny sposób na oczyszczenie organizmu. Działanie ma polegać na

usunięciu zalegających substancji. zanieczyszczających ciało. Jesteśmy zapewniani, że odciążony w ten sposób organizm sam podejmie walkę z rakiem.

✓    Wiemy, jak ważne jest odtruwanie w przypadku funkcjonowania wątroby czy nerek. Przekonuje nas zatem teoria, że oczyszczony z toksyn organizm lepiej poradzi sobie z walką z rakiem!

• Jednak oszuści oferują preparaty groźne dla zdrowia. Do szczególnie niebezpiecznych należą niektóre .preparaty mineralne', które mają rzekomo oczyszczać organizm z toksyn, wirusów i bakterii. Sprzedawane są m.in. pod nazwą MMS. MMS2. Biomus MMS.

DLACZEGO TO NIEBEZPIECZNE

✓    Podstawowym składnikiem tych preparatów jest chloryn sodu, stosowany do dezynfekcji toalet. To zwykły wybielacz!

✓    Chloryn sodu nie jest wymieniony w wykazie substancji dopuszczonych do stosowania w suplementach diety, wiec w ogóle nie powinien być sprzedawany w tej formie (jak znaleźć wykaz dopuszczonych składników suplementów, sprawdź w ramce powyżej).

✓    Odnotowano przypadki zachorowań. a nawet zgonów po spożyciu tego typu preparatów.

✓    Ostrzeżenia przed ich stosowaniem zostały wydane m.in. przez światowa Organizacje Zdrowia oraz Głównego inspektora sanitarnego

WITAMINY BLOKUJĄCE ROZWÓJ KOMÓREK

• oszuści oferują m.in. .syntetyczna witaminę B17 (pod nazwą amigdalina) i wlewki dożylne z witaminą C w wysokich dawkach.

✓    0 dobroczynnym wpływie witaminy C i z grupy B ciągle słyszymy także od lekarzy.

✓    Tego rodzaju preparaty są bardzo drogie, ponieważ nie są dopuszczone w Polsce do sprzedaży (ich wpływ na zdrowie i skuteczność terapii nie został jeszcze przebadany). Aby je zdobyć, trzeba też zapłacić za jego nielegalne sprowadzenie z zagranicy i związane z tym ryzyko.

DLACZEGO TO NIEBEZPIECZNE

✓    Amigdalina to nie witamina, tylko trująca substancja, znajdująca się m.in. w pestkach owoców. Z kolei witamina C. choć nie jest toksyczna może osłabić działanie terapii przeciwnowotworowej.

Część osób stosuje te substancje razem, sadzać, że witaminy nie zaszkodzą . Tymczasem z badań wynika. że witamina C osłabia neutralizację toksycznej amigdaliny. zwiększając ryzyko zatrucia.

DIETA, KTÓRA ZAGŁODZI NOWOTWÓR

•    .Uzdrowiciele' przekonują, że raka należy zagłodzić - jeżeli komórki nie będą odżywione, zgina.

✓    To brzmi logicznie. Wiemy, że brak składników odżywczych hamuje rozwój.

•    Oszuści tłumacza, że takiej terapii nie wolno stosować samodzielnie, ponieważ można doprowadzić do wycieńczenia organizmu. Wierzymy w to. bo wiemy o różnych dietach, które stosuje się tylko pod kontrola lekarza lub dietetyka.

✓    Oferują nam pobyt w klinice, gdzie przez 24 godziny na dobę będziemy po okiem specjalisty - turnus może kosztować nawet ponad 6 tys. zl. w trakcie .terapii" kuracjusze otrzymują np. tylko sfermentowane soki oraz lewatywy... z kawy.

DLACZEGO TO NIEBEZPIECZNE

✓ Restrykcyjna dieta u ciężko chorych osób prowadzi do osłabienia organizmu, a nawet śmierci.

s Głodząc komórki rakowe, głodzimy też te. które sa niezbędne do walki z nowotworem i do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Uwaga Gdy po zamknięciu jednej z takich nielegalnych .klinik' policja szukała pokrzywdzonych, okazało się, że większość z nich nie żyje.

ZIOŁOWE MIESZANKI PODNOSZĄCE ODPORNOŚĆ

•    W ulotkach opisane są badania potwierdzające skuteczność preparatów'. poznajemy historie ludzi, którzy dzięki nim zwalczyli raka nawet w zaawansowanych stadiach i bez skutków ubocznych.

✓    Zioła często bezkrytycznie traktujemy jako bezpieczne, ziołoterapia wydaje się dobrym rozwiązaniem.

•    Reklamowane produkty to .wyciągi z ziół' - czytamy, że tylko skondensowane są skuteczne, a ponieważ pozyskiwane są w procesie naturalnym, nie dziwi nas ich wysoka cena (nawet 600 zł za preparat)

DLACZEGO TO NIEBEZPIECZNE

✓    Skład preparatu najczęściej jest nieznany (sprowadzane z zagranicy, np. Ameryki, Azji czy Rosji nie muszą spełniać europejskich standardów oznaczeń na etykietach), w razie zatrucia, lekarze nie będą wiedzieli, jak pomóc.

✓    Ogłoszenia często przekonują do odstawienia .preparatów chemicznych*. czyli do zaprzestania terapii.

UWAGA! TO WAŻNE!

Każda terapie, nawet jeśli wydaje się bezpieczna (np. branie suplementów diety czy picie ziółek), podczas leczenia onkologicznego trzeba konsultować z lekarzem Także zmianę diety Lekarz oceni, czy preparaty nie będą np. osłabiać działania chemioterapii a dieta nie spowoduje osłabienia organizmu lub rozrostu komórek rakowych.

Twoja OcenaFacebook Conversations