Jak zwykle, warto przypomnieć sobie, jak to wyglądało w twoim domu rodzinnym? Najpewniej nie wolno ci było mieć własnego zdania, byłaś super grzeczna i w ten sposób próbowałaś coś dla siebie dostać, jakieś głaski. Pamiętaj: „Grzeczne dziewczynki idą do nieba, a niegrzeczne tam, gdzie chcą". Połóż sobie tę książkę przy łóżku, czytaj codziennie i postępuj zgodnie z jej poradami. Zmień się. To jest dla ludzi. To jest fascynujące.

Powiedzmy to jasno tracisz siebie... i możliwość związku, w którym obie strony są szczęśliwe...

W relacji z mężczyzną trzeba być pewną siebie i zaznaczać granice. Oczywiście możesz powiedzieć, że to brzmi łatwo, a trudno to zrobić, ale zawsze możesz się nauczyć, co by robiła pewna siebie kobieta, jak by reagowała - nie musisz od razu się tak czuć (są warsztaty asertywności, spotkaniowe grupy kobiece, terapia). Mężczyźni tak naprawdę chcą kobiet, które potrafią powiedzieć „nie”, gdy coś nie gra. Dlaczego?

Kobiety, które umieją mówić „nie” kochają siebie i dbają o siebie. Przy takiej kobiecie mężczyzna czuje się bezpiecznie, gdyż wie, że ona zadba o siebie i on jej nie skrzywdzi. Mężczyźni nie chcą z natury krzywdzić kobiet. Boją się tego, nie podobają się sobie tacy. Dlatego jeżeli kobieta umie powiedzieć, że coś jej się nie podoba, czegoś nie chce, coś jej nie odpowiada, to on czuje, że ona ma swoje granice i to daje mu poczucie bezpieczeństwa.

Mężczyźni nie chcą kobiet, które mówią „tak" na wszystko. Wtedy tylko on jest odpowiedzialny za nią i za jej szczęście, a że porusza się kiepsko w emocjach, to prędzej czy później przekroczy jej granice i zacznie ją krzywdzić. Mężczyźni szukają kobiet, które siebie szanują i siebie kochają. Daje im to poczucie, że są z kimś wartym kochania. Dzięki takiej kobiecie mężczyzna jest lepszą wersją siebie, jest zdyscyplinowany, bo wie, że ona zadba o siebie i nie pozwoli sobie na coś, co nic jest dla niej dobie.

No, i na koniec coś, co jest szczególnie ważne: ktoś, kto umie powiedzieć „nie” umie też mówić „tak" i wiadomo wtedy, że to „tak" nie jest oszukane, nie jest udawane, jest prawdziwe...

A wtedy jest cudownie...

Twoja Ocena