Poznajcie prosty i skuteczny sposób na oczyszczenie organizmu pozbycie się zbędnych kilogramów. Metoda ta została opracowana wieki temu w Tybecie, i do tej pory jest powszechnie tam stosowana.

Tradycyjna medycyna tybetańska, jak zresztą cała medycyna Wschodu. kładzie nacisk na kompleksowe podejście do zdrowia człowieka. Niebagatelna w tym rolę odgrywa dieta, ponieważ w myśl starożytnego przysłowia - tym jesteśmy, co jemy. Co więcej, odpowiednie składniki pokarmowe oddziałują na różne narządy wewnętrzne. Jednak aby tak było, zacząć należy od usprawnienia układu pokarmowego, za pomocą którego dochodzi do przyswajania wszelkich substancji odżywczych. Według medyccy tybetańskiej, większość chorób ma źródło w złym funkcjonowaniu dróg trawiennych. Opisana . poniżej dieta  jeśli tylko zastosujemy ’ ją 2-3 razy w ciągu noku, pomoże nam w utrzymaniu naszych jelit w wyśmienitej kondycji, a co za tym idzie, przyczynił się także do naszej wysokiej formy psychofizycznej.

Kto nie powinien stosować oczyszczającej diety tybetańskiej?

Jednak nie każdy odniesie korzyści z tej diety. Nie powinny jej przeprowadzać osoby cierpiące na cukrzycę, nadciśnienie lub niskie ciśnienie krwi, osoby wyczerpane fizycznie, z aktywną chorobą wrzodową, a także kobiety w ciąży oraz dzieci. Wszyscy inni bez wahania powinni spróbować dobrodziejstw medycznej wiedzy Tybetu.

Do diety nie należy podchodzić „z marszu”, lecz trzeba poświęcić nieco czasu na przygotowania. Kilka dni przed jej wprowadzeniem należy zrezygnować z jedzenia mięsa, cukru i słodyczy oraz nabiału. Dzięki temu uprzedzimy niejako organizm o zamiarze przeprowadzenia gruntownych porządków i zwiększymy ich efektywność. Także po zakończeniu kuracji należy stopniowo wzbogacać codzienne menu - od warzyw poprzez nabiał, ryby, aż do mięsa. Po narzuceniu sobie ograniczeń pokarmowych (około 2-3 dni przed rozpoczęciem diety) wskazane jest przeczyszczenie jelita grubego z kamieni kałowych oraz innych zalegających w nim odpadów przemiany materii. To kolejny punkt programu, który - pominięty - może spowodować efekt mizerny, a nawet odwrotny do zamierzonego. W celu oczyszczenia można zrobić lewatywę, pić przeczyszczające napary i herbatki lub 2 łyżki oleju rycynowego dziennie.

Na czym polega tybetańska dieta oczyszczająca?

Dieta polega na spożywaniu codziennie - przez 5 do 8 (maksymalnie 14) dni - warzywnego wywaru, zwanego rosołem tybetańskim. Szczególnie ważny jest czas jej trwania - nie należy go przedłużać. Lepiej stosować ją częściej, lecz nigdy zbyt długo jednorazowo.

Stosując się do zasad diety tybetańskiej, oczyścimy nasz układ trawienny, zrzucając ponadto kilka zbędnych kilogramów. Jest to oczywiście swoista forma głodówki, jednak rosół tybetański zawiera naturalne substancje przyspieszające oczyszczanie organizmu. Dostarcza przy tym pewną ilość potrzebnych mikroelementów, dzięki którym dieta na nim oparta jest łatwiejsza i zdrowsza do przeprowadzenia.

Przepis na rosół tybetański

Do sporządzenia rosołu tybetańskiego potrzebujemy:

•    3 nieduże cebule.

•    czarną rzepę.

•    3 korzenie pietruszki,

•    jednego selera.

•    2 całe pory.

Warzywa dokładnie myjemy oraz, jeśli potrzeba, obieramy. Najkorzystniej jest użyć do tego celu warzyw z ekologicznych upraw, dzięki czemu nie ) będzie potrzeby ich obierania - wystarczy samo umycie. Jest to ważne o tyle, że w ich skórkach znajduje się wiele cennych składników odżywczych. Wrzucamy je do 2,5 litra nieosolonej wody o i gotujemy przez godzinę. Osobno, w litrze wody, o gotujemy kilogram umytych ziemniaków (ekologiczne, nieobrane). Po ugotowaniu łączymy obydwa wywary i dodajemy tyle wody, aby otrzymać 3,5 litra płynu. Doprawić go można wedle smaku ziołami (nie żadną kostką rosołową czy vegetą).

Codziennie gotujemy świeży wywar. W ciągu dnia możemy spożywać go do woli. Przez cały czas a trwania diety stanowi on jedyne źródło pożywienia.

Można ewentualnie popijać wedle potrzeby niegazowaną wodę mineralną.

Twoja Ocena