Odmładzanie okolic intymnych. Jak odmłodzić wargi sromowe?
Odmładzanie okolic intymnych. Jak odmłodzić wargi sromowe?
Wraz z wiekiem nasza skóra starzeje się, a zmiany te także obejmują okolice intymne kobiet. Pomimo tego, że zmiany te nie są znaczne dla wielu kobiet stanowi to duży dyskomfort w życiu seksualnym.

Ginekologia estetyczna

 Rozwój medycyny estetycznej przyczynił się do tego , że możliwe jest wykonanie zabiegów, których celem jest przywrócenie odpowiednich proporcji narządów płciowych.  Ginekologia estetyczna pozwala na usunięcie nadmiernych warg sromowych, a także na odtworzenie błony dziewiczej. Wraz z wiekiem okolice intymne tracą swoją jędrność.  Zabieg przywracający młodość tym częściom ciała nie jest skomplikowany i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Obecnie dużym powodzeniem cieszą się zabiegi pozwalające na powiększenie punktu G. W niektórych przypadkach wygląd okolic intymnych zmienia się po porodzie. Przerośnięte wargi sromowe czasami są wynikiem uwarunkowań genetycznych. Dzięki zabiegom kobiety mają możliwość poprawienia swojej samooceny, a także jakości współżycia.

Odmładzanie okolic intymnych kobiety

 Najczęściej do zabiegów służących odmłodzeniu okolic intymnych wykorzystuje się Marcolane, czyli preparat podawany iniekcyjnie. Marcolane jest naturalnym preparatem , który wykorzystuje się do poprawiania konturu różnych okolic ciała, a także niechirurgicznego powiększenia ich  objętości. Marcolane jest preparatem , który utrzymuje się mniej więcej przez rok, dlatego też w celu utrzymania otrzymanego wcześniej efektu ujędrnienia konieczne jest powtarzanie zabiegu co pewien czas. Terminy każdego zabiegu ustala się indywidualnie do każdej pacjentki gabinetu medycyny estetycznej.  Zabieg odmładzania okolic intymnych trwa mniej więcej trzydzieści minut, a tuż po nim mogą pojawić się niegroźne dolegliwości w postaci niewielkiego obrzęku. Wszystkie dolegliwości po przeprowadzonym zabiegu ustępują po około dwóch lub trzech dniach. Efekt po wstrzyknięciu preparatu jest natychmiastowy. Większość kobiet decyduje się na zabiegi odmładzania okolic intymnych ze względów estetycznych, a także w celu poprawienia komfortu seksualnego. Ginekologia estetyczna cieszy się dużym zainteresowaniem u pacjentek, których narządy płciowe uległy rozciągnięciu po ciąży. Dzięki zabiegom odmładzania okolic intymnych większość kobiet ma szanse na poprawę wyglądu, a także atrakcyjności swojego narządu płciowego. Ginekologia estetyczna pozwala także na poprawę jego funkcji seksualnych. W gabinetach medycyny estetycznej możliwe jest zastosowanie niechirugicznej metody ujędrnienia oraz powiększenia punktu G, dzięki czemu znacząco zwiększa się doznania  seksualne.

Jak odmłodzić wargi sromowe?

Jednym z zabiegów zaliczanych do ginekologii estetycznej jest labioplastyka, która polega na zmianie kształtu i wielkości warg sromowych. Lekarz zmniejsza przerośnięte wargi sromowe mniejsze, usuwa nadmiar tkanki i zszywa rany. Najczęściej zakładane są szwy rozpuszczalne, których się nie usuwa.

Jak odmłodzić waginę?

Terapia laserowa polega na umieszczeniu głowicy lasera w pochwie przy znieczuleniu miejscowym. Promieniowanie stymuluje proces odbudowy i produkcji kolagenu, dzięki czemu błona śluzowa po zabiegu odzyskuje dawną elastyczność i nawilżenie. Inną procedurą jest ostrzykiwanie pochwy osoczem bogatopłytkowym.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!