Orgazm kontrolowany - jak walczyć z przedwczesnym wytryskiem
Orgazm kontrolowany - jak walczyć z przedwczesnym wytryskiem
Jedną z ważniejszych umiejętności seksualnych, jeśli chodzi o mężczyznę, jest sterowanie długością stosunku.
To znaczy świadome kontrolowanie tego, kiedy nastąpi orgazm.

W praktyce sprowadza się to zwykle do umiejętności opóźnienia wytrysku na tyle, by dać partnerce szansę na spełnienie. Panowie doskonalą tę umiejętność całe życie. Poniżej przedstawiamy kilka technik i sztuczek, które pozwolą oddalić finał i przed jego nadejściem zdążyć przeżyć wspólnie wiele radosnych uniesień.

W MŁODYM CIELE SZYBKI DUCH

Uważa się, że przedwczesny wytrysk to domena bardzo młodych, niedoświadczonych mężczyzn, którzy nie znają jeszcze swego ciała na tyle, by je kontrolować. Mówimy tu o sytuacji, gdy do wytrysku dochodzi już przed rozpoczęciem aktu płciowego lub zaraz na początku jego trwania. Większość mężczyzn z takich zachowań „wyrasta” - w miarę nabywania doświadczenia, uczą się panować nad odruchami ciała.

Niestety, nad niektórymi parami widmo przedwcześnie zakończonego stosunku wisi latami. Przedwcześnie, czyli za wcześnie, by oboje partnerzy mogli zbliżenie uznać za satysfakcjonujące. Jeśli bowiem mężczyzna nie nauczy się kontrolować ponaglającego go pożądania, trudności mogą się utrwalić.

KONIEC PRZYCHODZI ZA WCZEŚNIE?

Najczęściej do kłopotów z opanowaniem ejakulacji przyczyniają się:

•    reakcje wynikające z młodego wieku, czyli braku doświadczenia;

•    następstwa masturbacji - mężczyzna przyzwyczaił się szybko rozładowywać napięcie, nie musiał orgazmu powstrzymywać;

•    choroby takie jak: zapalenie cewki moczowej, gruczołu krokowego, cukrzyca, zapalenie nerwów, nerwica;

•    rzadkie stosunki;

•    obawy o utrzymanie erekcji podczas stosunku;

•świadomość niemożności zaspokojenia partnerki, co utrwala problem;

•prowadzenie niezdrowego trybu życia (papierosy, alkohol, narkotyki).

POMOC Z APTEKI

Seksuolodzy są zgodni, że przedwczesny wytrysk ma w największej mierze podłoże psychologiczne. A z tym można sobie radzić dwojako. Po pierwsze, za pomocą środków farmakologicznych przepisanych przez lekarza. Środki te, oprócz fizjologicznych efektów wydłużenia stosunku, mają działać przeciwdepresyjnie, przez co mężczyzna staje się bardziej pewny siebie, a więc zdolny kontrolować swoje reakcje. W aptekach dostępne są też żele opóźniające wytrysk oraz prezerwatywy przedłużające stosunek. Po drugie, warto stosować ćwiczenia, dzięki którym - reagując na sygnały ciała - możemy opóźnić wytrysk. Skuteczny zestaw' ćwiczeń oferuje Metoda APE (Anti Premature Ejaculation). Oto główne jej elementy.

MAGICZNE PUNKTY

Jednym z podstawowych ćwiczeń jest masaż punktu położonego na lewym udzie, z tvłu. w odległości czterech palców od zgięcia kolanowego. Ten właśni punkt zdaniem specjalisto' od APE odpowiada za prawidłowy czas wytrysku. Masowanie go nie powinno  trwać dłużej niż pięć minut.

MOC WYOBRAŹNI

Zdaniem specjalistów od APE skuteczne są też tzw. sterowane wyobrażenia, czyli wizualizowanie sobie intymnej sytuacji z kobietą, w której mężczyzna panuj w pełni nad wytryskiem.  Głęboko oddychając, należ wyobrazić sobie tete-a-tet z kobietą - począwszy moment gry wstępnej i pieszczot. Po kolei, zgodnie ze swoim pożądaniem, mężczyzna kieruje się ku kolejnym kobiecym sferom erogennym.  Gdy dojdzie do momentu, w którym chciałby w nią wejść - powinien się zatrzymać i wyobrazić sobie, że nie wykonuje żadnych ruchów.  Po chwili może znów zacząć się poruszać, powoli, potem coraz szybciej. Gdy poczuje, że koniec blisko, znów na chwilę się zatrzymuje itd.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!