Pomysł na randkę zimą? Każdy marzy w swej młodości, aby w zimie wybudować swoje własne igloo. Jeśli masz fantazję — weź swojego partnera na zimowy spacer, na którym zbudujecie prawdziwe igloo.

Każdy marzy w swej młodości, aby w zimie wybudować swoje własne igloo. Jeśli masz fantazję — weź swojego partnera na zimowy spacer, na którym zbudujecie prawdziwe igloo.

Jak zbudować tego typu domek?

1.    Znajdźcie odpowiednie miejsce i narysujcie plan igloo — koło powinno mieć około dwóch metrów średnicy.

2.    Przygotujcie cegły — nożem lub piłą wytnijcie z twardego śniegu prostokątne bloki.

3.    Zacznijcie budowę — bloki powinny być foremne i dopasowane do siebie. Można je uformować nożem w dowolne kształty. Pamiętaj, aby bloki były nachylone do środka; w przeciwnym razie zbudujesz wieżę.

4.    Wykop w igloo tyle śniegu, ile tylko się da, aby je pogłębić i zwiększyć przestrzeń wnętrza.

5.    Wejście zbuduj z trzech dużych bloków — dwóch ścian i daszka.

6.    Na końcu dokładnie wyszlifujcie igloo wewnątrz — wtedy nic nie będzie kapać na Wasze głowy.

7.    W suficie powinien być otwór, który będzie odprowadzał dwutlenek węgla, gdy rozpalicie we wnętrzu małe ognisko.

8.    Podczas nocy roztopiony we wnętrzu śnieg zamarznie i całość powinna nabrać niebywałej sztywności — dobre igloo powinno wytrzymać ciężar człowieka na „dachu".

Zajmie Wam to maksymalnie kilka godzin — efekt jest jednak niesamowity. Jeśli uda Wam się zbudować igloo poprawnie i będziecie mieć to szczęście, że nikt go w międzyczasie nie zniszczy, to przygotujcie na wieczór kolację, którą zjecie we wnętrzu. Do oświetlenia dobrze nada się małe ognisko, które rozpalicie w samym środku. Do siedzenia natomiast mogą posłużyć małe krzesełka lub kilka warstw karimaty.

Piknik w zimie.

W naszym kraju pogoda często jest taka, że skutecznie demotywuje do wychodzenia na zewnątrz. Pikniki jednak rządzą się swoimi prawami i przy odrobinie wyobraźni można je zorganizować w każdych warunkach.

Jeśli chcesz dać swojej wybrance coś wyjątkowego, kup papier kolorowy, pisaki i zabierz się do roboty. Wytnij żółte słońce, niebieskie chmurki, ptaszki i sporą ilość małych, brązowych mrówek. Nawet bez talentu plastycznego narysujesz pewne niezbędne detale.

Następnie weź koc i rozłóż go na środku pokoju, odtwórz odgłosy natury z komputera (odpowiednie nagrania czy pliki znajdziesz bez problemu w internecie), przygotuj posiłki, zawieś słoneczko, zapal przy nim lampkę z mocną żarówką, aby Was oślepiała niczym prawdziwe słońce, rozmieść pozostałe przygotowane elementy i zaproś swoją dziewczynę do siebie na piknik.

Ludzie zapomnieli już, jak fajnie jest używać swojej wyobraźni. Pokaż, że Ty jednak masz jeszcze fantazję!

Twoja Ocena