Randkowy savoir-vivre, czyli czego unikać podczas pierwszej randki
Randkowy savoir-vivre, czyli czego unikać podczas pierwszej randki
Zadaniem pierwszej randki z chłopakiem jest spowodować, by on nie przestał o tobie myśleć i nie mógł doczekać się kolejnego spotkania. Żeby tak się stało powinnaś przestrzegać kilku bardzo prostych zasad. Istnieją takie kwestie, których na pierwszej randce z chłopakiem poruszać po prostu nie wolno. Sprawdź, jakie tematy znajdują się na liście zakazanych!

Stało się! Facet, który wpadł ci w oko i który od dawna wzbudzał w tobie pozytywne emocje nareszcie zaprosił cię na randkę. Albo ty jego. To bez znaczenia - ważne, że w końcu się umówiliście. Wiesz już w co się ubierzesz, gdzie pójdziecie, co będziecie robić, a w głowie przygotowałaś ze 102 scenariusze przebiegu waszego randez vous. Jednak mimo wszystko odrobinkę się denerwujesz, że coś pójdzie nie tak. Obawiasz się, że powiesz lub zrobisz coś niemądrego i katastrofa gotowa... Ty zaczniesz rozglądać się za jakąś mysią norką, w którą mogłabyś się schować, a twój wybranek wasze pierwsze spotkanie uzna za ostatnie. Spokojnie - wasza randka wcale nie musi się tak zakończyć! I z pewnością ostatnią nie będzie, jeśli tylko weźmiesz sobie do serca kilka niżej podanych przykazań?

Pierwsza randka z chłopakiem - tego unikaj

1. Nie opowiadaj mu o swoich kompleksach. Skoro facet się z tobą umówił to znaczy, że dla niego jesteś piękna. Koniec. Kropka. I możesz być pewna, że to, co tobie spędza sen z powiek, jak na przykład za duży nos, za mały biust, za gruby brzuch, za chude nogi (bądź co tam sobie chcesz), dla niego jest niezauważalne i takim pozostanie dopóki mu o tym nie powiesz. Poza tym nie masz pewności czy twoja sympatia rzeczywiście nie lubi dużych nosów, małych biustów, grubych brzuszków i chudych nóg.

2. Nie zwierzaj się ze swoich prywatnych problemów. Przynajmniej nie na pierwszej randce, bo możesz go tym po prostu przestraszyć i pod byle pretekstem ucieknie zanim jeszcze kelnerka zdąży przynieść kawę. Wasze premierowe spotkanie ma wręcz emanować romantyzmem, więc żadnych opowieści o nietypowych chorobach twojego dziadka lub twoich kłopotach ze spłatą karty kredytowej. Z resztą ty samą siebie i własne zmartwienia znasz najlepiej, więc prywatne zgryzoty zostaw dla siebie, a staraj się lepiej poznać mężczyznę, z którym się umówiłaś.

3. Nie staraj się za wszelką cenę podtrzymywać rozmowy, mówiąc wszystko co ci ślina na język przyniesie. Uwierz, że chwila ciszy może być bardziej wymowna i interesująca niż bezmyślne bajdurzenie, a kiedy podczas spotkania zapadnie chwila ciszy, ty po prostu spójrz zalotnie na niego i uśmiechnij sie uroczo. To na pewno rozluźni atmosferę.

4. Nie przytłaczaj go swoją osobą. Daj mu delikatnie (!) do zrozumienia, że jesteś nim zainteresowana, ale nie bądź nachalna. Pozwól by to facet o ciebie zabiegał. Czyż nie mają oni "polowania" zakodowanego w genach?

5. Nie mów wszystkiego o sobie. To prawda, że zanim się zaangażujecie w związek, warto się najpierw dobrze poznać. Jednak nie ma sensu mówić wszystkiego o sobie już na pierwszej randce. A już na pewno nie zdradzaj mu swoich sekretów. Bądź dla niego tajemnicą, niech pewne sprawy pozostaną niedopowiedziane. Przekonasz się, że zaintrygujesz go tak bardzo, że nader szybko zaproponuje drugie spotkanie, a potem kolejne i kolejne.

6. Nie wyrażaj się negatywnie o swoich byłych. Jeśli nie pozostawiasz suchej nitki na swoich eks-narzeczonych dajesz mu tym samym wyraźny sygnał, że lepiej z tobą nie zadzierać. A skoro lepiej nie zadzierać, to lepiej może i nie zaczynać...

7. Nie upijaj się. Kieliszek wina bądź szklanka drinka nikomu nie zaszkodzi, a może pomóc w przełamaniu lodów, zwłaszcza jeśli obydwoje jesteście wyjątkowo nieśmiali. Jednak nie pozwól, by ten kieliszek zamienił się w całą butelkę, bo na pierwszej randce warto być świadomą tego, co się mówi i robi...

8. Nigdy nie wybieraj się na randkę, gdy masz kiepski nastrój. Twoja naburmuszona mina z pewnością nie nastroi go optymistycznie, a może popsuć humor także jemu. I wówczas z miłego spotkania nici. No chyba, że jesteś przekonana, że jego osoba skutecznie twoje samopoczucie poprawi...

Pierwsza randka z chłopakiem to naprawdę fajna sprawa. Jeśli narodzi się z niej coś głębszego i dłuższego, będziecie ją wspominać latami. Warto więc postarać się, żeby odbyła się w miłej, romantycznej i, w miarę możliwości, swobodnej atmosferze. Pamiętaj, jeśli nawet popełnisz jakąś gafę - nie przejmuj się tym! Uśmiechnij się słodko, w razie potrzeby przeproś i miej na uwadze to, że facet to w końcu też człowiek.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!