Szybki kurs jasnowidzenia, czyli jaki zostać wróżką/wróżkiem.
Szybki kurs jasnowidzenia, czyli jaki zostać wróżką/wróżkiem.
Dobry wróżbita powinien mówić swoim klientom rzeczy oczywiste i sprzeczne zarazem, tak aby każdy umiał dopasować wróżbę do siebie, np. „Jesteś osobą towarzyską, ale bywasz nieśmiały".

SZYBKI KURS JASNOWIDZENIA   

1. Chwal, chwal, chwal   

Na dobry początek powiedz klientowi coś, co chciałby usłyszeć. Na przykład,  że ma zrównoważoną osobowość, że jest wrażliwy na krzywdę innych, odpowiedzialny, przyjazny, twórczy. I koniecznie dodaj, że wydaje ci się, że jest obdarzony niezwykłą intuicją.   

2 Stosuj sformułowania wewnętrznie sprzeczne

To stary trik wróżbiarski, czyli stwierdzenia wewnętrznie sprzeczńe&łuchają- £ cy skupia się tylko na tej części twierdzenia, która do niego pasuje. Przykład? „W pewnych sprawach cenisz sobie poczucie rutyny, ale kiedy indziej pozwalasz sobie na spontaniczność i nieprzewidywalność" albo: „Czasami korujesz się wyobraźnią i potrafisz być osobą bardzo twórczą, ale jeśli trzeba, jesteś człowiekiem wybitnie praktycznym i rozsądnym".

3. Mów wieloznacznie

Staraj się, żeby twoje uwagi byty raczej mgliste. Każdą niejasność tłumacz tym, że czasem masz trudności ze zrozumieniem myśli i obrazów, jakie ci się ukazują. Dzięki temu to rozmówca sam pomoże ci dojść, o co chodzi. Na przykład:

„Mam wrażenie jakiejś poważnej zmiany w twoim życiu - chodzi o jakąś podróż albo jakieś zmiany w pracy". Może też być bardziej abstrakcyjnie: „Widzę zamykający się okrąg... Czy to ma dla ciebie jakiś sens?".

4.  Zwróć uwagę na reakcje

Uważnie obserwuj osobę, której odkrywasz przyszłość. Jeśli twoja uwaga nie wywołuje żadnej reakcji, minimalizuj jej znaczenie i mów o czym innym. Wyłapuj wszystkie drobne gesty i jeśli widzisz uśmiech lub skinienie- podtrzymuj wątek.

5.  Przewiduj prawdopodobne

Używaj stwierdzeń, które mogą być prawdziwe w odniesieniu do wielu osób. Na przykład: „W dzieciństwie przytrafiło ci się jakieś przykre doświadczenie, do którego wracasz myślami do dziś". Jeśli siedzi przed tobą nastolatka, koniecznie wspomnij o chłopaku, którym zapewne się interesuje, jeśli wróżysz trzydziestolatkowi - napomknij o problemach rodziców ze zdrowiem albo kłopotach z wychowaniem małych dzieci.

6. Obserwuj

Przyjrzyj się swojemu rozmówcy i wyciągnij wnioski. Za luźne albo za ciasne ubranie może świadczyć o tym, że ostatnio schudł albo przytył. Stwardniała skóra dłoni to efekt pracy fizycznej, a jasny ślad na palcu prawej ręki może oznaczać niedawny rozwód.

7. Używaj kół ratunkowych

Nawet z najgorszej wpadki jest wyjście. Najprościej jest poszerzyć sens nietrafionej wypowiedzi. „Widzę w twoim otoczeniu kogoś o imieniu Jan. Nie? Ale to musi być coś podobnego - może Janusz albo Joanna, na pewno zaczyna się na J...". Idealne jest też stwierdzenie „mówiłem metaforycznie". Przepowiednia o podróży i statku okazuje się nietrafiona, bo rozmówca nienawidzi wody? Widocznie twoja wizja statku musi być metaforą jakiejś dużej zmiany w jego życiu. Dalej nie skutkuje? Pozostaw więc swojego rozmówcę w poczuciu, że to on zawiódł, skuto nie potrafi zrozumieć twoich proroczych wizji: „Zostawiam interpretację tobie".

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!