Najczęściej jest to wydzielona na półce przestrzeń w kuchennej, lub łazienkowej szafce. Niektórzy kupują specjalne podwieszane skrzyneczki, których wygląd od razu mówi o ich zawartości. Ilość leków i środków zwiększa się, jeżeli w domu są mieszkańcy w różnych przedziałach wiekowych.

Rodzice małych dzieci powinni szczególnie starannie wyposażyć swoją apteczkę, ponieważ to właśnie maluchy potrzebują najwięcej troski i ochrony. Podstawową rzeczą są oczywiście plastry, jałowe gazy oraz płyny, lub żele odkażające. Chyba nie ma dziecka, które nigdy nie zrobiło sobie krzywdy. Szybka dezynfekcja rany gwarantuje, że nie zostanie ona zainfekowana. Do apteczki należy również włożyć syropy przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Nie wolno podawać maluchom tabletek.

     Po pierwsze, znacznie bardziej obciążają żołądek, a po drugie, mogą spowodować zakrztuszenie. Wiele dzieci nie potrafi połykać drażetek, kapsułek i tabletek niepowlekanych, zatem dużo rozsądniejsze będzie zaopatrzenie apteczki w płynna formę leków. W zestawie przyda się również opaska uciskowa. Bywa, że krwawienie jest nieco większe i wymaga fachowej pomocy medycznej. Do czasu jej uzyskania należy ograniczyć dopływ krwi do rany, w czym pomoże właśnie opaska. Jeżeli nie mamy jej akurat pod ręką, możemy poratować się zwykłą skarpetką bawełnianą (koniecznie czystą).

    Naszą domową apteczkę należy również wyposażyć w leki dla dorosłych. Tutaj również przydadzą się środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Nie zaszkodzi, jeżeli będą w niej herbatki ziołowe i witaminy. Okres jesienny i zimowy to czas chorób i przeziębień. Warto nieco wzmocnić swój organizm właśnie poprzez suplementację diety. Taki zastrzyk dodatkowych witamin przyda się każdemu w rodzinie. Dla dzieci kupmy specjalne żelki bogate w minerały i witaminy, które oprócz atrakcyjnej formy i przyjemnego smaku mają dodatkowy plus- są bezpieczne w przyjmowaniu. Pamiętajmy, aby w apteczce nie zabrakło także termometru. Obecnie w sprzedaży są wyłącznie ich elektroniczne formy.

Twoja Ocena