Kobiety wyczuwają pojedyncze geny mężczyzn
-
Wybierasz się na imprezę i chcesz zwiększyć swoją atrakcyjność? Wypij lampkę wina, ale nie więcej niż jedną. Profesor psychologii Marcus Munafo i jego współpracownicy z Uniwersytetu w Bristolu poprosili grupę 40 osób niebędących abstynentami o ocenę atrak...
Naszym najlepszym wyborem w biznesie był świadomy wybór grupy, z którą chcemy współpracować. Czyli przemyślany wybór grupy klientek. Największym błędem, z jakim się spotykamy rozpoczynając współpracę z naszymi podopiecznymi, jest zbyt duży pośpiech i skup...
Laser jest urządzeniem, które dzięki zjawiskom kwantowym generuje bardzo silną wąską wiązkę spójnego światła o jednej długości fali, czyli o jednej barwie. Lasery o dużej mocy wytwarzają wiązkę światła o wielkiej energii.
Teleskop optyczny to przyrząd pozwalający na obserwacje ciał niebieskich. Jego podstawowym elementem jest wklęsłe zwierciadło. Obraz ciała niebieskiego powstaje w ognisku zwierciadła. W roku 1609 Galileusz zbudował pierwszą lunetę do obserwacji nieba.
Światło słoneczne postrzegamy jako białe, choć tak naprawdę jest mieszaniną barw od czerwonej po fioletową. Dla ułatwienia wyróżniamy siedem podstawowych kolorów: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, błękitny, niebieski i fioletowy.
Szkielet to swoiste wewnętrzne rusztowanie chroniące narządy wewnętrzne, takie jak mózg, serce, płuca czy rdzeń kręgowy, i utrzymujące prawidłową sylwetkę. Szkielet zbudowany jest z kości.
Gdy pewne bakterie lub wirusy dostaną się do wnętrza naszego organizmu - chorujemy. Mobilizują się wtedy krwinki białe, które stanowią układ odpornościowy. Produkują one przeciwciała powodujące zlepianie się intruzów i następnie je pochłaniają.
Ruchliwość szkieletowi zapewniają stawy. Łączą one ze sobą dwie stykające się kości i pozwalają im na określone ruchy. Aby staw prawidłowo pracował, jest wzmocniony bardzo mocnymi więzadłami i zamknięty w chroniącej go torebce stawowej.
Naukowcy nie odpowiedzieli jeszcze ostatecznie na to pytanie, ale wiemy na pewno, że sen pozwala organizmowi zregenerować siły. Bez odpowiednio długiego snu nasz organizm nie działa prawidłowo.
Skóra to nasza zewnętrzna powłoka, miękka, elastyczna i nieprzepuszczalna dla wody. Oprócz funkcji ochronnej, odbiera bodźce z zewnątrz i pełni funkcję regulacyjną. Skóra zbudowana jest z trzech warstw: naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej.
Jezioro to zagłębienie terenu wypełnione wodą. Jezioro może być pochodzenia polodowcowego, gdy woda wypełnia zagłębienia wyżłobione przez lodowiec. Może mieć pochodzenie wulkaniczne, gdy woda zajmuje krater wulkanu, lub krasowe, gdy wypełnia nieckę krasow...
Każda rzeka gdzieś bierze swój początek. Może wypływać z jeziora, mokradła, lodowca lub z jakiegoś źródła. Źródło to miejsce, gdzie pojawia się na powierzchni krążąca pod ziemią woda deszczowa. Źródła rzek na ogół znajdują się w górach.
Sygnały składające się na program telewizyjny wysyłane są z naziemnej stacji nadawczej i docierają do sztucznego satelity znajdującego się na orbicie ziemskiej. Retransmitowane przez satelitę sygnały odbierane są przez prywatne anteny satelitarne oraz prz...
Głównym zadaniem potu jest ochłodzenie skóry, podczas dużego wysiłku lub w czasie upałów, aby organizm nie uległ przegrzaniu. Gruczoły potowe kontrolowane są przez ośrodki termoregulacji znajdujące się w podwzgórzu.
Jakie zadania ma krew? Krew rozprowadza po wszystkich komórkach w całym organizmie substancje pokarmowe i odbiera od komórek produkty przemiany materii, które usuwane są w nerkach. Oczyszcza więc organizm ze szkodliwych substancji.
Na początku Ziemia była rozpaloną kulą, a lawa obficie wylewała się z jej wnętrza. Bardzo silna działalność wulkaniczna wzbogacała atmosferę w parę wodną. Gdy jednak temperatura spadła poniżej punktu wrzenia, woda zawarta w gęstej atmosferze skropliła się...