Dieta dla rzucających palenie
Osoby palące poza oczywistym uzależnieniem się od nikotyny mają jeszcze jeden stały argument przeciwko rzucaniu palenia, oto bowiem w większości przypadków odstawienie papierosów wiąże się z natychmiastowym przybraniem na wadze.

Oczywiście jest specjalna dieta której zadaniem jest po pierwsze nie dopuścić do gwałtownego przyrostu wagi, a po drugie, co niemniej ważne, poprawić wygląd skóry, która po długim paleniu tytoniu zazwyczaj wygląda bardzo źle.

Dieta taka trwać powinna przez okres około 3 do 4 tygodni i jej działanie polega na tym, że kompensuje możliwe przybranie na wadze po odstawieniu papierosów, a nawet umożliwi schudnięcie o 1 kilogram tygodniowo.

Szczególnie dużo taki program żywienia zawiera witamin przeciwutleniających, czyli A, C oraz E, jak również witamin grupy B i mikroelementów. Dzienny limit zjadanych kalorii wynosi około 1200.

Jest to poza tym chyba jedyna dieta, która ie zabrania podjadania między posiłkami, a wręcz zachęca do tego, ponieważ  osoby uzależnione od nikotyny porzuceniu palenia będą miały spory problem między innymi z tym, aby zająć czymś ręce, które wcześniej przyzwyczajone były do trzymania papierosa.

Z tego powodu wolno w trakcie dnia podjadać, choć oczywiście najlepiej by były to owoce lub warzywa. Typowe posiłki składać się powinny na przykład z kanapek z margaryną i serem lub pomidorem, chudych mięs z kaszami lub ryżem brązowym, bez gęstych sosów śmietanowych, a także różnych sałatek owocowych i warzywnych, na przykład greckiej, wiosennej, czy też pomidorów z mozarellą.

 

What's your reaction?

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!