5 cech dobrej pożyczki pozabankowej
5 cech dobrej pożyczki pozabankowej
Mówiąc „pożyczka” myślimy „bank”, ale to nie jedyna możliwość. Firmy pożyczkowe to realna alternatywa dla klientów chcących pożyczać niewielkie kwoty szybko i bez formalności. Zasady ich udzielania są nieco inne, ale efekt identyczny: zaspokojenie potrzeby finansowej. Radzimy, jaka powinna być korzystna pożyczka pozabankowa.

Mówiąc „pożyczka” myślimy „bank”, ale to nie jedyna możliwość. Firmy pożyczkowe to realna alternatywa dla klientów chcących pożyczać niewielkie kwoty szybko i bez formalności. Zasady ich udzielania są nieco inne, ale efekt identyczny: zaspokojenie potrzeby finansowej. Radzimy, jaka powinna być korzystna pożyczka pozabankowa.

1. Nie wymaga zbyt wielu formalności

Minimum formalności to jedna z podstawowych idei, które przyświecały powstaniu firm pozabankowych. Z założenia mają zapewniać prosty i szybki dostęp do pieniędzy, dlatego nie wymagają od pożyczkobiorców przedkładania grubych plików dokumentów. Nie oznacza to oczywiście, że firmy pożyczkowe nie weryfikują sytuacji finansowej swoich klientów – robią to między innymi w Biurze Informacji Kredytowej. Zarówno firmom, jak i banko zależy, by pożyczki były spłacane rzetelnie, jednak firmy pożyczkowe sprowadzają proces weryfikacji do minimum, by jak najszybciej zaspokajać potrzeby swoich klientów.

2. Jest przyznawana szybko i sprawnie

Zgodnie z powyższym, decyzje o przyznaniu pożyczki klient może otrzymać nawet w ciągu 15 minut, co oznacza, że pieniądze znajdą się na jego koncie bardzo szybko. Wiele firm pożyczkowych ułatwia klientom sprawę i udziela zobowiązań przez internet, dzięki czemu nie tracą czasu. Warunkiem szybkiego otrzymania zobowiązania jest posiadanie konta w banku preferowany przez pożyczkodawcę, co w praktyce nie sprawia trudności, ponieważ większość firm ma rachunki w największych polskich bankach, dzięki czemu przelewy są szybkie. Trzeba jednak pamiętać, że w wypadku złożenia wniosku tuż przed weekendem lub w jego trakcie, pieniądze otrzymamy dopiero w najbliższym dniu roboczym.

3. Jest darmowa na starcie

W banku nie dostaniemy całkowicie darmowej pożyczki, ale w firmie pożyczkowej to możliwe. Co więcej, taka oferta dla nowych klientów powoli staje się standardem. Oznacza to, że decydując się na pierwsze zobowiązanie musimy zwrócić dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy, bez jakichkolwiek dodatkowych opłat. W ten sposób, w zależności od firmy, można pożyczyć nawet do 2-3 tys. złotych, przy czym wysokość przyznanej kwoty zależy od oceny naszej wiarygodności przez firmę.

4. Ma elastyczny okres spłaty

W przypadku pożyczek krótkoterminowych w grę zazwyczaj wchodzi okres od kilkunastu do 60 dni, przy czym trzeba pamiętać, że dłuższy okres spłaty oznacza wyższe koszty zobowiązania. Jeśli chcemy pozbyć się obciążenia szybko, możemy zdecydować się na spłatę w 15 dni, a jeśli wolimy spłacać mniejsze raty częściej, wybierzemy maksymalny okres spłaty. W razie wystąpienia problemów firma powinna również dać nam możliwość przedłużenia czasu spłaty.

5. Pochodzi od rzetelnego pożyczkodawcy

Na kiepskie opinie o firmach pozabankowych pracują przede wszystkim podmioty nierzetelne, które pożyczają na niejasnych zasadach i wpędzają klientów w ogromne koszty. Chcąc uniknąć kontaktu z takim podmiotem warto korzystać z usług pozyczkodawców posiadających Certyfikat Firmy Wiarygodnej Finansowo przyznawany przez BIG InfoMonitor, certyfikat „Odpowiedzialny pożyczkodawca” nadawany przez branżowy serwis informacyjny Loan-Magazine.pl lub certyfikat etyczny Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych. Dobrze również, jeśli firma widnieje w Rejestrze Firm Pożyczkowych prowadzonym przez Związek Firm Pożyczkowych.

Przeczytaj również:

 

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!