Czym jest kredyt dla młodych małżeństw?
Czym jest kredyt dla młodych małżeństw?
Wejście w dorosłość nie zawsze bywa różowe. W zasadzie nigdy nie bywa różowe, jeśli nasi rodzice nie mogą wspomóc nas na tyle, byśmy nie musieli brać kredytu hipotecznego na dom. Jeśli jednak nie mamy tyle szczęścia i musimy liczyć na siebie, to zostaje nam kredyt dla młodych małżeństw. Na placu boju nie zostaniemy jednak sami. Kredyt dla młodych małżeństw możemy bowiem spłacać sami, ale możemy także spłacać z pomocą państwa.

Dzięki programowi Rodzina na swoim. Na samym początku jednak trzeba nadmienić, że wszystko co dobre kiedyś się kończy. Także i Rodzina na swoim. I to całkiem niedługo, bo wraz z końcem tego roku. Jeżeli więc mamy zamiar do niego przystąpić, to musimy złożyć wniosek czym prędzej, bo później możemy już zwyczajnie nie zdążyć.

A szkoda by było tracić szansę na tak znaczącą pomoc. Co do samego dofinansowania, to nie jest to kredyt dla młodych małżeństw, a jedynie pomoc w spłacie takiego kredytu. Pomoc z programu Rodzina na swoim wiąże się bowiem z dofinansowaniem. Jego przedmiotem jest odsetkowa część raty kredytu hipotecznego, który zaciągniemy w banku komercyjnym. Dopłacie podlega do 50% odsetkowej części raty, nawet do pierwszych 8 lat spłaty kredytu. Co do samego programu, to nie jest on skierowany tylko i wyłącznie do młodych małżeństw. Na pomoc mogą liczyć także osoby, które samotnie wychowują dzieci, a od niedawna także single.

Wszystkich jednak obowiązuje jedno ograniczenie. Jest nim wiek. Każdy kto chce załapać się do Rodziny na swoim musi liczyć się z tym, że nie może mieć przekroczonego wieku 35 lat. W przypadku małżeństw, wystarczy, że tylko młodszy współmałżonek spełni to wymaganie. Wiek drugiego nie będzie brany pod uwagę. Tak więc, jeśli mamy odpowiedni wiek i planujemy brać kredyt na mieszkanie, to liczmy się z tym, że czasu jest coraz mniej.

Przeczytaj również:

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!