Dlaczego warto zastanowić się nad zaciągnięciem kredytu konsolidacyjnego będąc zadłużonym?
Dlaczego warto zastanowić się nad zaciągnięciem kredytu konsolidacyjnego będąc zadłużonym?
Kredyt konsolidacyjny to jeden z nielicznych produktów kredytowych, który zamiast pogorszyć naszą zdolność kredytową może ją poprawić. Konsolidacja zadłużenia przede wszystkim ułatwia spłatę posiadanych zobowiązań. Dlatego to rozwiązanie jest polecane osobom mającym problemy z długami.

Kredyt konsolidacyjny pozwala połączyć inne kredyty zaciągnięte w różnych bankach – w jedno zobowiązanie w jednym banku. Skonsolidować można kilka kredytów o różnej charakterystyce. Mogą to być zarówno kredyty gotówkowe, zadłużenie na karcie kredytowej; jak i kredyt hipoteczny. Zaciągając kredyt konsolidacyjny przenosimy nasze zobowiązania do jednego banku. Od tej pory kredytobiorca będzie spłacać skonsolidowane kredyty za pomocą jednej raty. Jest to duże ułatwienie dla klientów, którzy mają kilka kredytów w różnych bankach.

Kredyt konsolidacyjny to dobry sposób na problem nadmiernego zadłużenia

Konsolidując kredyty, ułatwiamy sobie spłatę zobowiązań nie tylko tym, że przenosimy nasze długi do jednego banku. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu możemy dopasować termin płatności raty do naszych preferencji (np. do terminu otrzymywania wypłaty).

Inną zaletą kredytu konsolidacyjnego jest wydłużenie terminu spłaty zobowiązań. Kredyt konsolidacyjny jest rozłożony na dłuższy okres, co z jednej strony zwiększa nieco koszty zadłużenia, jednak z drugiej strony pomaga w spłacie długów.

Konsolidacja oznacza także niższą ratę w ciągu miesiąca. Posiadając kilka kredytów w różnych bankach, suma rat jakie należy spłacić w miesiącu jest znacznie wyższa niż pojedyncza rata kredytu konsolidacyjnego. W ten sposób poprawia się nasza płynność finansowa.

Zaciągając nawet najtańszy kredyt konsolidacyjny musimy liczyć się z tym, że bank będzie od nas wymagał zabezpieczenia. To czy dane zabezpieczanie będzie potrzebne zależy od charakterystyki naszych zobowiązań. Jeśli konsolidujemy niewielkie kredyty gotówkowe oraz zadłużenie na karcie kredytowej, to suma naszych zobowiązań nie będzie zbyt wysoka i bank nie zażąda od nas zabezpieczenia. W przypadku konsolidacji m.in. kredytu hipotecznego z innymi zobowiązaniami – zabezpieczanie będzie nam potrzebne. Najczęściej zabezpieczaniem kredytu konsolidacyjnego jest hipoteka. Banki niekiedy wymagają również żyranta.

Kredyt konsolidacyjny jest praktycznym rozwiązaniem dla zadłużonych. Z jednej strony, zaciągany jest kolejny kredyt. Z drugiej strony konsolidacja zobowiązań pozwala uporządkować nasze finanse oraz poprawia płynność finansową i zdolność kredytową.

Przeczytaj również:

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!