Gdzie dostać pożyczkę prywatną?
Gdzie dostać pożyczkę prywatną?
Pożyczki prywatne to najczęściej wymieniana alternatywa dla kredytów bankowych i wszelkiej maści szybkich pożyczek. Niestety, mimo sporej atrakcyjności tego rodzaju pożyczek cieszą się one w Polsce małą popularnością – głównie dlatego, że wciąż niewielu słyszało o tej możliwości pożyczenia pieniędzy. A jeśli już ktoś słyszał, to i tak nie wie gdzie może taką pożyczkę prywatną dostać.

Jak pożyczka prywatna to tylko w Internecie!

Idea pożyczek prywatnych zakłada, że cała procedura odbywa się z pominięciem jakichkolwiek instytucji finansowych. W końcu, jak wskazuje sama nazwa, pożyczka prywatna to pożyczka od osoby prywatnej. Osoby, którą najłatwiej znaleźć w Internecie. Bo przecież żadne inne medium nie gwarantuje tak szybkiej wymiany informacji jak Internet.
Gdzie konkretnie szukać pożyczek prywatnych w sieci? Miejsc jest przynajmniej kilka:

  • Serwisy specjalizujące się w pośrednictwie pomiędzy inwestorami a pożyczkobiorcami tj. Debetowo.pl czy PozyczkiPrywatne.com.
  • Portale pośredniczące w pożyczkach społecznościowych, które są odmianą pożyczek prywatnych. W tym wypadku pożyczka ma charakter aukcji, na którą składa się wielu inwestorów.
  • Ogólnopolskie i lokalne portale ogłoszeniowe, na których można znaleźć działy „dam pożyczkę”.
  • Serwisy, fora, blogi i inne strony internetowe poświęcone tematyce pożyczek i kredytów, na których można znaleźć osoby oferujące pożyczki prywatne.

Dwa pierwsze „sposoby” na pożyczkę prywatną mają charakter bardziej oficjalny i – co za tym idzie – bardziej bezpieczny. Owo bezpieczeństwo w jakimś stopniu zapewnia pośrednik, czyli portal, który kojarzy inwestorów z pożyczkobiorcami.
Szukając pożyczki prywatnej na własną rękę, na forach czy portalach pożyczkowych lub ogłoszeniowych, należy natomiast zachować większą ostrożność. Jak wszędzie, tak i w świecie pożyczek działają oszuści, którzy nie chcą pomóc, a tylko wzbogacić się cudzym kosztem. Przede wszystkim powinniśmy unikać tych, którzy obiecują pożyczkę po wcześniejszym przelaniu na wskazane konto konkretnej kwoty – najczęściej pod pretekstem opłat wstępnych.

Przeczytaj również:

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!